يكشنبه, 17 اسفند 1399 :: Sunday, 7 March 2021
 
کد خبر: 91731

راه آهن: زیان شرکتهای حمل ونقل را با افزایش قیمت بلیت جبران می‌کنیم

راه آهن: زیان شرکتهای حمل ونقل را با افزایش قیمت بلیت جبران می‌کنیم
معاون مسافری راه‌آهن با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی قیمت بلیت قطارهای مسافری، گفت: با این کار بخشی از زیان شرکتهای حمل ونقل جبران می شود.
پایگاه خبری ریشه

میرحسن موسوی یادآور شد: از ابتدای شروع ویروس کرونا بسیاری از خانواده‌ها به دلیل افزایش حجم تقاضا و فاصله‌گذاری اجتماعی برای کوپه‌های چهار نفره، اقدام به خرید دو بلیت کردند، این در حالی است که کوپه چهار نفره به دلیل رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی دو نفر می‌توانستند، استفاده کنند و در کوپه‌های شش نفره هم سه نفر می‌توانستند استفاده کنند.

وی ادامه داد: طبق مصوبه شورای‌عالی ترابری از ابتدای بهمن افزایش قیمت بلیت قطار برای کوپه‌هایی که دو نفر اقدام به خرید بلیت کردند و برای کوپه‌های شش نفره که 3 نفر از آن‌ها استفاده می‌کردند، افزایش یافته است، بنابراین افرادی که بلیت کوپه دربست خریداری کرده‌اند مشمول افزایش قیمت 25 درصدی نمی‌شوند.

 وی بابیان اینکه این مصوبه از ابتدای بهمن بوده و اجرای آن از دو، سه روزه آینده انجام می‌شود، افزود: این مصوبه بخش کوچکی از زیانی است که تاکنون شرکت‌های حمل‌ونقلی به دلیل شیوع ویروس کرونا دیده‌اند و ما در راستای اجرای مصوبه هم هیچ افزایش قیمتی برای بلیت‌های ایام نوروز نداریم.

معاون مسافری راه آهن گفت: مسافرانی نیز که پیش خرید بلیت کرده بودند، مشمول این افزایش قیمت نمی‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.