پنجشنبه, 7 اسفند 1399 :: Thursday, 25 February 2021
 
کد خبر: 91723

افزایش برداشت ۷۰ میلیون مترمکعبی روزانه گاز با راه‌اندازی ۳ سکو

 افزایش برداشت ۷۰ میلیون مترمکعبی روزانه گاز با راه‌اندازی ۳ سکو
دیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت: امسال با برداشت روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز در پیک تولید پارس جنوبی هستیم، اما هنوز ۱سکوی دریایی از فاز ۱۳ و ۲ سکو از فاز ۱۱ وارد مدار تولید نشده است که با ورود این سکو‌ها نزدیک به ۷۰ میلیون مترمکعب گاز به تولید اضافه خواهد شد.
پایگاه خبری ریشه
محمد مشکین‌فام با اشاره به تولید میدان گازی پارس‌جنوبی اظهار کرد: تا کنون اُفت تولید محسوسی در پارس جنوبی نداشته‌ایم اما پیش‌بینی می‌شود اُفت فشار در این میدان از ۵ سال آینده شروع شود و سالانه معادل ۱ فاز پارس جنوبی با اُفت تولید مواجه شویم.
مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: برای جلوگیری از اُفت فشار و جبران آن، اقداماتی از قبیل استفاده از ظرفیت‌های موجود و تأمین حداقل سرمایه‌ای، برای حفظ میزان تولید در دست اجرا داریم.
وی افزود: ۱۲ پالایشگاه پارس جنوبی توسعه یافته و ادامه فعالیت این پالایشگاه‌ها، منوط به تأمین خوراک است. در نتیجه سرمایه‌گذاری باید هوشمندانه انجام شود، در همین راستا اولویت اول به منظور نگهداشت تولید گاز در پارس جنوبی و اولویت دوم تأمین کمبود خوراک در سایر میادین است.
مشکین‌فام بیان کرد: امسال با برداشت روزانه ۷۰۰ میلیون متر مکعب گاز در پیک تولید پارس جنوبی هستیم، اما هنوز ۱سکوی دریایی از فاز ۱۳ و ۲ سکو از فاز ۱۱ وارد مدار تولید نشده است که با ورود این سکو‌ها نزدیک به ۷۰ میلیون مترمکعب گاز به تولید اضافه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس تصریح کرد: ایران برای توسعه میادین متعارف گازی مشکلی ندارد، اما تُرشی بالای برخی از میادین گازی نیازمند بکارگیری تکنولوژی‌های روز و همکاری با شرکت‌های بین‌المللی است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.