• کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    پژوهشگر ارشد روابط بین‌الملل با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی و طرح دادخواخواهی حادثه سردشت که در جریان این سفر مطرح شد، گفت: بنظر می‌رسد اقداماتی که آقای رئیسی و دیگر مقامات در این زمینه انجام خواهند داد، می‌تواند مثمر ثمر باشد و می‌تواند از بار رنج، مشکلات، محرومیت و مظلومیت این مردم بکاهد.
دوشنبه, 18 اسفند 1399 :: Monday, 8 March 2021
 
کد خبر: 91549

اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در استان‌ها؛ ایجاد قرارگاه‌های محله محور در استان مازندران

اجرای موفق طرح شهید سلیمانی در استان‌ها؛ ایجاد قرارگاه‌های محله محور در استان مازندران
 با نگاهی به عملکرد بسیج و سپاه در طرح ملی مقابله با ویروس منحوس کرونا می‌توان دریافت که از طریق ایجاد قرارگاه‌های محله محور پایگاه‌های بسیج، طرح شهید سلیمانی دارای توفیقاتی در مازندران شده است.
پایگاه خبری ریشه

 حدود یک سال از شیوع ویروس منحوس کرونا در ایران اسلامی و مازندران می‌گذرد و این بلای خانمانسوز جان بسیاری از مردمان این دیار و کادر بهداشت و درمان را گرفته و بسیاری را مبتلا و گرفتار کرده است.

از همان روزهای آغازین شیوع ویروس منحوس کرونا بودند افرادی در قالب نیروهای مردمی، بسیجی و هیئتی که پای کار بیایند و با جنگ با ویروس کرونا تداعی‌گر دوران دفاع مقدس برای کمک به همنوعان شوند.

اگر چه حضور نیروهای بسیجی و سپاهی در قالب پایگاه‌های مقاومت محلات همواره در همه عرصه‌های بعد از انقلاب بر همگان مبرهن و پوشیده بوده اما نقش تلاشگران بی‌مزد و منت در گندزدایی، تامین ماسک و گان بیمارستانی، کمک‌های مومنانه و اواخر در قالب طرح شهید سلیمانی برای مهار کامل ویروس منحوس کرونا برای مردم مازندران بسیار اثرگذار بوده است.

پس از آن که ویروس منحوس کرونا تمامی کادر بهداشت و درمان کشور را درگیر خود کرده بار دیگر به دستور مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا و با فرمان فرماندهی کل سپاه پاسداران، همه نیروهای بسیجی و سپاهی در پایگاه‌های محله‌ای و قشری پای کار آمدند و اقدام به اجرای طرح غربالگری و سلامتی از مردم نقاط مختلف استان با نام مزین به سردار شهید سلیمانی کردند.

از زمان اجرای این طرح تاکنون قریب به سه ماه در مازندران می‌گذرد و توفیقات بسیاری از سوی فرماندهان خط مقدم محلات شهرهای مختلف استان صورت گرفته است. به همین منظور در مازندران میزبان دو فرمانده حوزه امام حسین (ع) و امام حسن عسگری (ع) شهرستان ساری بوده است که ماحصل گفت‌وگو با فرماندهان این دو حوزه‌های بزرگ شهر ساری در غرب و جنوب شهر ساری را می‌خوانیم.

فرمانده حوزه امام حسین (ع) ساری با اشاره به نقش بسیج و پایگاه‌ها در اعطای بسته‌های معیشتی اظهار داشت: سه هزار و 800 بسته معیشتی و 12 هزار بسته بهداشتی بین نیازمندان توزیع شده است.

اسماعیل بزرگمهر افزود: در موضوع جلوگیری از شیوع ویروس کرونا یک رزمایش بزرگ گندزدایی برگزار شد که از همه پایگاه‌ها سم‌پاشی استفاده شد.

فرمانده حوزه امام حسین (ع) ساری با اشاره به این که بسته‌های معیشتی بین مردم توزیع شد، تصریح کرد: بسته‌های بهداشتی شامل 32 هزار ماسک بوده و تولید شده و 12 هزار بسته بهداشتی شامل ماسک و محلول ضدعفونی کننده دست و سطوح بین نیازمندان حوزه توزیع شده است.

بزرگمهر با اعلام این که در طرح شهید سلیمانی جلسه تعاملی با سه مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد تصریح کرد: از طریق ارتباط‌سازی با سه مرکز بهداشت افرادی را معرفی کردیم که مرکز بهداشت برای آنان کارت صادر کرد و یک تیم مقرر شذ که درب منازل بروند و تست فوری کرونا بگیرند.

این فعال اجتماعی تاکید کرد: قرارگاه محله محور را برقرار کردیم تا افرادی‌که در محله صاحب نفوذ هستند، مشکلات را شناسایی و برطرف کنند.

تقویت ارتباط علوم پزشکی با حوزه‌های مقاومت

عرفان مهدوی فرمانده حوزه امام حسن عسگری (ع) ساری نیز گفت: هشت هزار نفر عضو فعال و عادی در حوزه حضور دارند و نخستین تولیدکننده ماسک در شهرستان ساری بودیم که در منطقه جوادیه از طریق کارگاه خیاطی قدیری یکی از کسبه‌های محل مکانش تبدیل به کارگاه تولید ماسک شد.

وی افزود: اگر چه وزارت بهداشت نسبت به همکاری با سپاه جهت اجرای طرح شهید سلیمانی جهت غربالگری مناطق به منظور جلوگیری از کاهش شیوع ویروس کرونا اقدام کرده ولی تاکنون به توفیقاتی در این حوزه‌ها دست یافته‌ایم.

فرمانده حوزه امام حسن عسگری (ع) سار با اشاره به این که تاکنون چهار هزار ماسک توسط پایگاه‌های حوزه امام حسن عسگری (ع) تهیه و در سطح شهر و مناطق محروم ساری نظیر چهاردانگه توزیع شد تصریح کرد: بیش از 20 هزار عدد ماسک توسط حوزه مقاومت امام حسن عسگری (ع)  از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در بین نیازمندان و کادر بهداشت درمان شهرستان ساری توزیع شده است.

مهدوی با اعلام این که با مراکز بهداشت جهت اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری داریم تصریح کرد: با سه مرکز بهداشت بلوار کشاورز، پشت زندان و امام رضا (ع) جهت شناسایی بیماران کرونایی و اجرای طرح شهید سلیمانی همکاری داریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.