• کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    پژوهشگر ارشد روابط بین‌الملل با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی و طرح دادخواخواهی حادثه سردشت که در جریان این سفر مطرح شد، گفت: بنظر می‌رسد اقداماتی که آقای رئیسی و دیگر مقامات در این زمینه انجام خواهند داد، می‌تواند مثمر ثمر باشد و می‌تواند از بار رنج، مشکلات، محرومیت و مظلومیت این مردم بکاهد.
دوشنبه, 18 اسفند 1399 :: Monday, 8 March 2021
 
کد خبر: 91504

تاکید نمایشگاه مجازی کتاب تهران به خریداران

تاکید نمایشگاه مجازی کتاب تهران به خریداران
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران برای اولین و بعد از شیوع بیماری کرونا و لغو نمایشگاه فیزیکی کتاب تهران از روز گذشته یکم بهمن ماه به طور رسمی آغاز به کار کرد.
پایگاه خبری ریشه

نمایشگاه کتاب تهران همواره به عنوان مهمترین رویداد ادبی کشور محسوب می شود، نمایشگاهی که ادوار گذشته با دعوت از میهمانان خارجی توانسته وجهه جهانی خاصی پیدا کند، اما امسال و پس از شیوع بیماری کرونا برگزاری این نمایشگاه به صورت فیزیکی در تاریخ مقرر میسر نشد.

برگزاری این دوره از نمایشگاه کتاب تهران چالش بزرگی بود که تصمیم گیری در قبال آن ماه‌ها به طول انجامید، اتفاقی که در نهایت باعث شد تا شورای سیاست گذاری نمایشگاه و همچنین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بنا به نظر ستاد ملی مبارزه با کرونا به برگزاری مجازی آن رضایت دهند.

  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین خبرها از نمایشگاه مجازی کتاب اینجا کلیک کنید

 

گفتنی است که ساعت بازدید و خرید در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به صورت ۲۴ ساعته بوده و کتاب‌های ناشران داخلی با تخفیف ۲۰ درصدی و کتاب‌های ناشران خارجی با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه می‌شود.

به همین مناسبت خبرنگاربه شرح مهمترین رویدادهای نخستین روز از نمایشگاه مجازی کتاب تهران پرداخته که به شرح زیر است:

از مهمترین اتفاقات روز گذشته نمایشگاه مجازی کتاب تاکید روابط عمومی این نمایشگاه بر نحوه مراجعه خریداران به سایت نمایشگاه مجازی کتاب بود.

خریداران مراجعه به سایت را به ساعت‌های مختلف موکول کنند

با توجه به موج استقبال گسترده بازدیدکنندگان و خریداران کتاب از نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران همزمان با آغاز نمایشگاه، از خریداران تقاضا می‌شود با توجه به ۲۴ ساعته بودن بازدید و خرید، مراجعه به سایت را به ساعت‌های مختلف موکول کنند.

افزایش منابع زیرساختی برای پاسخگویی مطلوب‌تر به مردم و خریداران در دستور کار دست اندرکاران برگزاری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران قرار دارد.

در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، کتاب‌ها به صورت رایگان ارسال می‌شوند و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب از اول تا ششم بهمن ماه به سامانه tehranbookfair.ir مراجعه کنند.

ساعت بازدید و خرید در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران به صورت ۲۴ ساعته است و کتاب‌های ناشران داخلی با تخفیف ۲۰ درصدی و کتاب‌های ناشران خارجی با تخفیف ۵۰ درصدی ارائه می‌شود.

 

اهدای بن خرید کتاب به مروجان، مربیان و تسهیلگران باشگاه‌های کتابخوانی

ابراهیم حیدری گفت: به منظور تشویق و حمایت فعالان ترویج کتابخوانی، به‌ ویژه در مناطق کم ‌برخوردار و روستاها، مبلغ یک‌میلیون ریال بن خرید کتاب در ایام برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران بن خرید کتاب اهدا می‌شود. این بن‌ها صرفاً در ایام نمایشگاه قابل‌استفاده خواهند بود.

به گفته این مقام مسئول، تسهیلگران و مربیان جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی کودک و نوجوان و همچنین مروجان کتاب‌خوانی از  تاریخ  ۱ تا ۶ بهمن ماه  - ایام برگزاری نمایشگاه کتاب مجازی – می‌توانند با برخورداری از ۲۰ درصد تخفیف کتاب‌های مورد نیازشان را تهیه کنند.

 بن خرید کتاب به صورت اعتبار خرید به کد ملی افراد اختصاص می‌یابد و این اعتبار فقط در زمان نمایشگاه کتاب در سامانه خرید کتاب به نشانی tehranbookfair.ir  قابل استفاده است و با پایان نمایشگاه کتاب، بن‌ها  از اعتبار ساقط خواهد شد.

نمایشگاه مجازی کتاب یک تلاش فرهنگی است

غلامرضا منتظری با بیان اینکه نمایشگاه مجازی کتاب یک حرکت ارزشمند و تلاش فرهنگی خوب است، گفت: نمایشگاه کتاب یک سفره فرهنگی است که نیاز‌های فکری و معنوی ما را تامین می‌کند و ناشران و نویسندگان نیز سالانه منتظر این رویداد هستند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

غلامرضا منتظری، نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با روابط‌عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران با بیان اینکه کتاب یکی از مهمترین عناصر شکل دادن به اندیشه، دانش و بینش انسان است، اظهار کرد: اگر علاقه‌مند هستیم سطح دانش و بینش جامعه ارتقا پیدا کند و جامعه‌ای دانا و توانا داشته باشیم یکی از موارد اساسی آن مطالعه و پژوهش است؛ زیرا کتاب حاصل جد و جهد و تلاش متفکرانی است که می‌تواند چراغ راه زندگی مردم باشد.

وی افزود: یکی از بهترین فرصت‌های فرهنگی برای بهره‌مندی از کتاب، نمایشگاه‌های کتاب است که هر سال در شرایط عادی برگزار می‌شد و نقطه امیدی برای دوستداران کتاب بود تا با قیمت بهتر و سهولت از تنوع نشر متناسب با نیاز‌های خودشان استفاده کنند.

او با اشاره به شرایط خاص امسال به دلیل شیوع بیماری کرونا عنوان کرد: تعطیل کردن نمایشگاه‌های کتاب در این شرایط هنر نیست بلکه مبحث اصلی، حل مساله است؛ مساله‌ای که وقتی حل می‌شود زیبا است. ما اکنون با کرونا روبرو هستیم و باید تدبیر کنیم که متناسب با شرایط فعلی نمایشگاه برگزار شود.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مطالعه، دانش، بینش و پژوهش در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود و نمایشگاه مجازی کتاب می‌تواند موجب دسترسی بیشتر و بهتر به کتاب شود، باید استمرار پیدا کند و اگرچه شاید در عمل با برخی نواقص مواجه شویم، اما باید راه خود را ادامه دهیم.

منتظری با بیان اینکه از نمایشگاه مجازی کتاب نباید انتظار نمایشگاه‌های پیشین را داشت، بیان کرد: نمایشگاه کتاب یک سفره فرهنگی است که نیاز‌های فکری و معنوی ما را تامین می‌کند و از سوی دیگر ناشران و نویسندگان نیز سالانه منتظر این رویداد هستند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند؛ عدم برگزاری آن آسیب جدی به حوزه نشر وارد می‌کند.

وی با طرح این موضوع که آسیب به اقتصاد نشر موجب می‎شود نویسندگان شوق و ذوق لازم برای ادامه فعالیت را نداشته باشند، اظهار کرد: یک نویسنده می‌خواهد نوشته‌هایش به جامعه راه پیدا کند و مردم آن‌ها را بخوانند، اگر این امکان نباشد دلسرد می‌شود. به همین دلیل است که معتقدم چراغ نمایشگاه‌های کتاب نباید خاموش شود و به تناسب شرایطی که در آن هستیم باید آ‌ن‌ها را بسط و گسترش دهیم.

او با اشاره به برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران توضیح داد: این رویداد یک حرکت ارزشمند بوده و تلاش فرهنگی خوبی است، باید استمرار داشته باشد و نهاد‌های مختلف برای برگزاری آن همکاری‌های لازم را داشته باشند.

غلامرضا منتظری در پایان گفت: در روز‌های آغازین کرونا رغبت زیادی برای استفاده و خرید اینترنتی دیده نمی‌شد، اما به مرور که توانایی، دانش فنی و مهارت‌ها به تجربه افزوده شد شاهد هستیم که بسیاری از همایش‌ها، سمینار‌ها و نشست‌های علمی، پژوهشی و اداری به صورت وبینار برپا می‌شود و نمایشگاه کتاب تهران هم از این قاعده مستثنی نیست.

در نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران، کتاب‌ها به صورت رایگان ارسال می‌شوند و علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه کتاب از اول تا ششم بهمن ماه به سامانه tehranbookfair.ir مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.