پنجشنبه, 14 اسفند 1399 :: Thursday, 4 March 2021
 
کد خبر: 91327

«کاهش مراجعات حضوری» و «پیشگیری از فساد» دو مؤلفه مهم راه‌اندازی سامانه احراز هویت الکترونیک است

«کاهش مراجعات حضوری» و «پیشگیری از فساد» دو مؤلفه مهم راه‌اندازی سامانه احراز هویت الکترونیک است
یک کارشناس حقوقی کاهش مراجعات حضوری و پیشگیری از فساد را دو مؤلفه مهم راه‌اندازی سامانه احراز هویت الکترونیک دانست.
پایگاه خبری ریشه

حامد حسنی، کارشناس حقوقی با مثبت ارزیابی کردن راه‌اندازی سامانه احراز هویت الکترونیک، گفت: این اقدام گام مثبتی در راستای تحول قوه قضاییه و پیشگیری از فساد است.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی سامانه احراز هویت، همه خطر‌هایی که ممکن است در جریان ثبت نام سامانه ثنا رخ دهد از میان برداشته خواهد شد.

این کارشناس حقوقی تاکید کرد: به عنوان مثال فردی که می‌خواست در سامانه ثنا ثبت نام کند می‌توانست با کارت ملی دیگری این کار را انجام دهد که حال با راه اندازی سامانه احراز هویت فرصت سوء استفاده و تخلف از سودجویان گرفته شد.

حسنی تاکید کرد: از سویی دیگر افرادی که به دلیل ناتوانی جسمی قادر به رفتن در دفاتر الکترونیک قضایی نبودند از ثبت نام در سامانه ثنا باز می‌ماندند که خوشبختانه با سامانه احراز هویت الکترونیک این فرصت برای آن‌ها فراهم شد تا بتوانند بدون حضور به این دفاتر از خدمات قضایی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: راه اندازی سامانه هویت الکترونیک مشکلات را همزمان حل کرده و خطر جعل هویتی را نیز از میان می‌برد که به نظر می‌رسد اتفاق بزرگی صورت گرفته که نشان دهنده مسیری رو به جلو است و در این شرایط کرونایی باعث کاهش مراجعات حضوری نیز می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.