• کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    کاهش رنج و درد و مشکلات مردم سردشت با طرح دادخواهی از سوی آیت‌الله رئیسی

    پژوهشگر ارشد روابط بین‌الملل با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه به آذربایجان غربی و طرح دادخواخواهی حادثه سردشت که در جریان این سفر مطرح شد، گفت: بنظر می‌رسد اقداماتی که آقای رئیسی و دیگر مقامات در این زمینه انجام خواهند داد، می‌تواند مثمر ثمر باشد و می‌تواند از بار رنج، مشکلات، محرومیت و مظلومیت این مردم بکاهد.
دوشنبه, 18 اسفند 1399 :: Monday, 8 March 2021
 
کد خبر: 91306

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت
شاخص بورس و اوراق بهادار در هفته اخیر با اُفت بیش از ۸۱ هزار واحدی روبرو شد و بیشتر روز‌های هفته را با روند منفی طی کرد.
پایگاه خبری ریشه

بررسی روند هفتگی شاخص بورس و اوراق بهادار نشان می‌دهد که این هفته روند بازار نزولی بود و شاخص با اُفت چشمگیری روبرو بوده است.

شاخص بورس اولین روز هفته مورخ ۲۰ دی ۹۹ را با روند نزولی آغاز کرد و با ریزش بیش از ۲۴ هزار واحدی به پله یک میلیون و ۲۸۵ هزار واحدی رسید و فرابورس با اُفت بیش از ۲۲۸ واحدی به پله ۱۸ هزار و ۸۴۷ عقب نشینی کرد.

دومین روز هفته مورخ ۲۱ دی ۹۹ شاخص مثبت شد و با رشد بیش از ۲۰ هزار واحدی دوباره به کانال یک میلیون و ۳۰۶ هزار واحدی بازگشت و فرابورس با رشد بیش از ۲۲۷ واحدی به پله ۱۹ هزار و ۷۵ واحدی رسید.

روند مثبت شاخص زمان زیادی باقی نماد و شاخص سومین روز هفته مورخ ۲۲ دی ۹۹ دوباره منفی شد و با ریزش بیش از ۵ هزار واحدی به پله یک میلیون و ۳۰۱ هزار واحدی رسید، اما فرابورس با رشد ۹۹ واحدی به پله ۱۹ هزار و ۱۷۴ واحدی رسید.

اُفت شاخص در روز سه شنبه ۲۳ دی ماه نیز با قدرت ادامه پیدا کرد به طوریکه شاخص با ریزش ۴۰ هزار واحدی به کانال یک میلیون و ۲۶۰ هزار واحدی بازگشت و فرابورس با اُفت بیش از ۴۷۳ واحدی به پله ۱۸ هزار و ۷۰۱ واحدی رسید.

آخرین روز هفته نیز شاخص روند منفی خود را ادامه داد و با ریزش بیش از ۳۰ هزار و ۸۴۸ واحدی به پله یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحدی بازگشت و فرابورس با اُفت بیش از ۳۸۱ واحدی به پله ۱۸ هزار و ۳۲۰ واحدی رسید.

در طول هفته اخیر شاخص با اینکه شاخص وارد کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحدی شد، اما روند نزولی شاخص باعث شد دوباره شاخص در کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحدی قرار گیرد.

بررسی‌ها نشان می‌دهد شاخص هفته اخیر از پله یک میلیون و ۳۱۰ هزار واحدی به پله یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحدی رسید که حدود ۸۱ هزار واحد اُفت کرد.

نگاه اجمالی به روند شاخص در هفته اخیر نشان می‌دهد شاخص اول هفته را با روند نزولی اغاز کرد و بعد از آن یک روز روند مثبت پیدا کرد و پس از آن تا آخر هفته با روند ریزشی کار خود را ادامه داد.

شوک‌ها اقتصادی داخلی عامل بی ثباتی بازار سرمایه

مصطفی صفاری در گفت‌وگو با میزان در خصوص وضعیت بازار سرمایه و دلایل اُفت شاخص در هفته اخیر اظهار کرد: بازار سرمایه همواره تحت تاثیر شوک‌های سیاسی و اقتصادی بوده است به طوریکه این شوک‌ها گاهی اوقات عوامل خارجی و داخلی دارند.

کارشناس بازار سرمایه گفت: شوک‌های اقتصادی داخلی بیشتر به اختلافات وزیر اقتصاد و وزیر صنعت، معدن و تجارت بازمی گردد و این اختلافات در مورد اینکه قیمت‌ها دستوری یا آزاد تعیین شوند باعث بی ثباتی بازار‌ها از جمله اُفت شاخص بورس و اوراق بهادار به دلیل بی ثباتی می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر هیچ گونه ریسک سیاسی خارجی در وضعیت بازار سرمایه تاثیری ندارد و تمام بی ثباتی‌ها مربوط به شوک‌ها اقتصادی داخلی و دستورالعمل‌های داخلی است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.