يكشنبه, 10 اسفند 1399 :: Sunday, 28 February 2021
 
کد خبر: 91297

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: باید روی تولید واکسن ایرانی کرونا تمرکز کنیم

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: باید روی تولید واکسن ایرانی کرونا تمرکز کنیم
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: باید به جایی برسیم که به طور کل برای تولید واکسن به خارج از کشور متکی نباشیم چرا که امروز کرونا وجود دارد و ممکن است فردا یک بیماری نوپدید دیگری ایجاد شود، به همین دلیل ما باید به تولید داخل در زمینه واکسن کرونا اهمیت داده و تمرکز داشته باشیم.
پایگاه خبری ریشه

حسینعلی شهریاری  با اشاره به ممنوعیت واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس، گفت: به طور کلی شرکت فایزر شرکت خوشنامی در تولید واکسن‌سازی نیست و به دلیل فشار‌هایی که ترامپ آورد حتی مراحل بالینی این واکسن طی نشد.

وی تاکید کرد: حتی سازمان جهانی بهداشت و بسیاری از کشور‌ها اذعان داشتند که برای این اینکه این واکسن به مرحله قطعی برسد بین یک تا یک و نیم سال زمان می‌برد، اما فشار‌های که ترامپ آورد موجب شد تا این واکسن مراحل بالینی خود را طی نکند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کرد: اولاً باید گفت تنها آن پرستار پرتغالی جان خود را پیرو تزریق واکسن فایزر از دست نداده و در جای جای دنیا - یعنی در جایی که این واکسن استفاده شده- مشکلاتی به وجود آمده است و حتی گزارش جدیدی وجود دارد که یک پزشک آمریکایی در پی استفاده از این واکسن جان خود را از دست داده است.

شهریاری تصریح کرد: البته شرکت فایزر واکسنی که می‌کوشد به کشور‌ها بدهد بدون ضمانت نامه است لذا این خود گویای این است که این شرکت هم از واکسن تولیدی خود زیاد مطمئن نیست.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بیان داشت: در کنار این موضوعات باید گفت این کشور‌ها حتی ما را تا مرحله پانسمان بیماران پروانه‌ای تحریم کردند و خیلی از دارو‌ها را در اختیارمان نگذاشتند و به ما ندادند لذا وقتی این کشور‌ها از این موارد نمی‌گذرند و یکدفعه می‌آیند و در موضوع واکسن‌کرونا دلسوزانه رفتار می‌کنند، آدم متعجب و نگران می‌شود.

وی افزود: وقتی این کشور‌ها خود را دشمنان قسم خورده ما می‌دانند این نگرانی وجود دارد که در ژن این واکسن‌ها دستکاری کنند و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کنند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: در موضوع واکسن فایزر البته مسئله بیوتروریسم هم مطرح است لذا ما باید به جایی برسیم که به طور کل برای تولید واکسن به خارج از کشور متکی نباشیم چرا که امروز کرونا وجود دارد و ممکن است فردا یک بیماری نوپدید دیگری ایجاد شود، به همین دلیل ما باید به تولید داخل در زمینه واکسن اهمیت و توجه کنیم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.