يكشنبه, 10 اسفند 1399 :: Sunday, 28 February 2021
 
کد خبر: 91295

بازدید ۵ ساعته رئیس سازمان زندان‌ها از زندان تربت جام

بازدید ۵ ساعته رئیس سازمان زندان‌ها از زندان تربت جام
رئیس سازمان زندان‌ها در بازدید از زندان تربت جام گفت: امتیازات و ارفاقات قانونی به مددجویانی تعلق می‌گیرد که در حوزه اشتغال فعال باشند.
پایگاه خبری ریشه

محمد مهدی حاج محمدی در دومین برنامه سفر به استان خراسان رضوی شامگاه پنج شنبه از زندان تربت جام بازدید نمود.

رئیس سازمان زندان‌ها با اشاره به اهمیت آموزش‌های فرهنگی در فرایند اصلاح و تربیت گفت: برنامه‌های فرهنگی وقتی موثر خواهد بود که کاربردی و بر اساس نیازسنجی‌های دقیق طرح ریزی و اجرا شود.

وی با تاکید بر اهمیت بکارگیری زندانیان واجد روحیه اخلاقی خوب به عنوان همیاربند گفت: نباید اجازه دهید افرادی که تنها ویژگی آنان زوربازو است خود را به عنوان همیاربند (وکیل بند) به سایر زندانیان تحمیل کنند بلکه باید افرادی انتخاب شوند که با سعه صدر و اخلاق خوب حامی زندانیان و پیگیر مشکلات آنان باشند.

رئیس سازمان زندان‌ها بیکاری را آفت اصلاح و تربیت عنوان کرد و گفت: اشتغال و فعالیت‌های حرفه آموزی عامل رشد شخصیت و زمینه ساز بازگشت به زندگی سالم است.

در این بازدید که از ساعت ۱۸ آغاز شد رئیس سازمان زندان‌ها شام را در کنار زندانیان افغانستانی صرف نمود.

وی با تاکید بر اهمیت رعایت حقوق زندانیان گفت: در ماموریت زندانبانی هیچ تفاوتی بین زندانیان ایرانی و اتباع بیگانه وجود ندارد.

حاج محمدی همچنین با حضور در بند زنان این زندان با آنان گفتگو کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در جلسه‌ای با حضور کارکنان این مرکز ضمن گفتگو با آنان گزارش رئیس زندان تربت جام را نیز مورد ارزیابی قرار داد.

شایان ذکر است رئیس سازمان زندان‌ها به تعدادی از زندانیان افغانستانی فعال در حوزه اشتغال که به امر حرفه آموزی نیز مشغول بودند هدیه اهدا کرد.

گفتنی است این بازدید تا ساعت ۲۳ ادامه داشت.

همچنین همزمان سه هیات به نمایندگی از رئیس سازمان زندان ها، مراکز تامینی و تربیتی شهر‌های نیشابور، سبزوار، گناباد، کاشمر، تربت حیدریه و مشهد را مورد بازدید قرار دادند.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.