شنبه, 4 بهمن 1399 :: Saturday, 23 January 2021
 
کد خبر: 91247

کرونا و چند نکته درباره واکسن های تولید آمریکا و انگلیس

 کرونا و چند نکته درباره واکسن های تولید آمریکا و انگلیس
واکسیناسیون در برابر شیوع ویروس کرونا و سیاست های تولیدکنندگان واکسن اکنون به موضوعی در میان کشورهای جهان تبدیل شده است.
پایگاه خبری ریشه

واکسن کرونا در جهان کنونی تبدیل به یک ابزار سلطه شده است، آن کشور‌هایی که خود دست به تولید و ساخت این واکسن بزنند و از ظرفیت‌های خود برای مردم کشور بهره ببرند، جزو کشور‌ها و مردمانی خواهند بود که از واکسن‌های مشکوکی که در آمریکا و اروپا تولید می‌شود نجات یافته‌اند چرا که اعتماد و اطمینانی به واکنس آنها نیست.

ویروس کرونا و منشا آن باگذشت یک سال از شیوع ویروس، همچنان پنهان است.

اگر به سخنان بیل گیتس که در سال ۲۰۱۰ گفته بود بیشتر توجه شود، به آسانی می‌توان پشت پرده ویروس کرونا و واکسن آن را دید.

بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت که این روز‌ها در زمینه پزشکی به ویژه کرونا و واکسن آن اظهار نظر می‌کند، در سال ۲۰۱۰ گفته بود «هیچ انتخابی ندارید؛ مردم دنیا طوری رفتار می‌کنند که انگار انتخاب دیگری دارند؛ وقتی دنیا عادی می‌شود که ما همه دنیا را واکسن بزنیم؛ اولین مشکل جمعیت است؛ دنیا امروز ۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر جمعیت دارد و دارد به ۹ میلیارد نفر می‌رسد؛ اگر در مورد واکسن‌ها خوب عمل کنیم و خدمات بهداشتی درمانی را کنترل کنیم می‌توانیم جمعیت جهان را ۱۰ تا ۱۵ درصد کم کنیم؛ اما اینجا یک رشد ۱/۳ درصدی دیده می‌شود که ما با ویروس این جمعیت را خواهیم کشت.»

جمعیت کدام مناطق و کشور‌ها باید بر اساس دستورالعمل بیل گیتس کشته شوند تا نظام لیبرال سرمایه داری به اهداف خود برسد؟

قطعا نقطه هدف این طرح کشور‌های غربی نیست، چرا که آنها بر اساس یک ایدئولوژی که برای خود ساخته‌اند، خود را نژاد برتر می‌دانند.

اگر در این میان سوال مطرح می‌شود که چرا وضعیت در کشور‌های اروپایی و آمریکا بر اثر ویروس کرونا وخیم است در پاسخ می‌توان دو نظریه را مطرح کرد، نخست این که مرگ شهروندان آمریکایی و اروپایی برای نظام سلطه اهمیتی ندارد و نظریه دیگر این است که هر آنچه از شرایط وخیم آن کشور‌ها پخش می‌شود، درصد زیادی از آن فریب است.

نظریه دوم به واقعیت نزدیکتر است چرا که آنها با نشان دادن شرایط بحرانی خود قصد دارند تا فروش و حتی اهدا واکسن‌های ساخت خود به دیگر کشور‌های جهان به ویژه کشور‌های افریقایی و آسیایی و البته کشور‌های مسلمان را توجیه پذیرتر کنند.

واکسنی که در آمریکا، انگلیس یا دیگر کشور‌های غربی ساخته شده قابل اعتماد و اطمینان نیست، نظام لیبرال سرمایه داری در جهان با بهره بردن از شرایط کرونایی دنیا که چه بسا زاییده آزمایشگاه‌های تولید ویروس‌های خطرناک و کشنده است که در قالب جنگ بیولوژیکی تدارک دیده شده، با هزینه بسیار کمتر وارد عمل شده و بدون شلیک حتی یک گلوله کشور‌ها و ملت‌های دنیا به ویژه مسلمانان جهان را قتل عام می‌کنند.

در این میان اگر چند نفری هم از شهروندان اروپایی و آمریکایی جان خود را از دست بدهند در رسیدن به اهداف سلطه طلبانه نظام سلطه اهمیتی نخواهد داشت.

مخالفت ایران با خرید واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی که بر اساس منطق و استدلال علمی و البته دوراندیشی سیاسی مطرح شد، بخشی از سناریوی غرب علیه جهان را آشکار کرد.

توجه جهان به آلوده بودن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی جلب شده است، تاکنون کشوری به اندازه ایران نسبت به خطرات و عواقب و عوارض واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی دقت نظر نداشته است.

اکنون موجی از ضدیت با واکسن‌هایی که از سوی آمریکا و انگلیس ساخته شده شکل گرفته است و رفته رفته این موج بزرگتر خواهد شد و قادر خواهد بود تا برنامه‌های از پیش تعیین شده‌ای که آمریکا و رژیم صهیونیستی آن را مدیریت می‌کنند به هم بریزد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.