شنبه, 28 فروردين 1400 :: Saturday, 17 April 2021
 
کد خبر: 91042
رهبر انقلاب:

حرکت مردم در بزرگداشت سالگرد شهید سلیمانی حماسه‌گونه‌ بود / ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است

حرکت مردم در بزرگداشت سالگرد شهید سلیمانی حماسه‌گونه‌ بود / ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است
رهبر معظم انقلاب با قدردانی از حرکت حماسه‌گونه‌ی مردم ایران در بزرگداشت سالگرد شهید سلیمانی فرمودند: لازم است حمد الهی را به جا بیاورم و از مردم عزیز کشورمان سپاسگزاری کنم به خاطر حرکت عظیم حماسه‌گونه‌ای که در سالگرد شهید عزیزمان سلیمانی و شهید ابومهدی در کشور به وجود آوردند و روح تازه‌ای به کالبد کشور و ملت دمیده شد.
پایگاه خبری ریشه

 سخنرانی رهبر معظّم انقلاب در سالروز قیام تاریخی مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶، لحظاتی قبل آغاز شد.

سخنرانی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که بدون حضور جمعیت و به‌صورت تلویزیونی ایراد می‌شود از شبکه‌های یک و خبر سیما و رادیو ایران در حال پخش است.

محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب: 

تشکر رهبر انقلاب از حرکت حماسه‌گونه‌ی مردم ایران در بزرگداشت سالگرد شهید سلیمانی؛ لازم است حمد الهی را به جا بیاورم و از مردم عزیز کشورمان سپاسگزاری کنم به خاطر حرکت عظیم حماسه‌گونه‌ای که در سالگرد شهید عزیزمان سلیمانی و شهید ابومهدی در کشور به وجود آوردند و روح تازه‌ای به کالبد کشور و ملت دمیده شد.

با هیچ بخش‌نامه‌ای و با هیچ دستوری امکان نداشت چنین حرکتی بوجود بیاید، این حرکت ناشی از عواطف مردم، بصیرت مردم و انگیزه‌های درست مردم بود.

همچنین تجمع بزرگ و شگفت انگیزی که در بغداد و در بعضی از شهر‌های دیگر عراق برای تکریم و بزرگداشت از شهید ابومهدی فرمانده برجسته عراقی و شهید سلیمانی مهمان عزیز مردم عراق تشکیل شد از همه برادران و خواهرانی که دراینجا و عراق در این مراسم شرکت کردند صمیمانه تشکر میکنم.

لازم می‌دانم شهدای همراه شهید سلیمانی را هم نامشان را بیاورم، چون عظمت شهید سلیمانی موجب شد که نام این‌ها کمتر آورده شود و کمتر مطرح شود. شهید پورجعفری، شهید مظفری‌نیا، شهید طارمی و شهید زمانی‌نیا که همه این‌ها جزو شهدای عالیقدرند و همچنین همراهان شهید ابومهدی عراقی که نام آن‌ها را البته در ذهن ندارم.

 

رهبر انقلاب یاد شهدای تشییع کرمان و هواپیمای اوکراینی را گرامی داشتند / تاکید بر لزوم انجام وظایف مسوولان در این زمینه

یاد شهدای جانباخته در تشییع کرمان و همچنین در حادثه بسیار تلخ و ناگوار هواپیما در تهران که حقیقتاً حادثه تلخ و ناگواری بود را گرامی می‌دارم.

امیدواریم انشاءالله خدای متعال آن شهدا را - چه شهدای کرمان را، چه شهدای تهران را - مشمول لطف و رحمت خودش قرار بدهد و به خانواده‌های آن‌ها صبر و تسلی و آرامش دل عنایت کند. البته وظایفی هم مسئولین دارند که به آن‌ها تذکر داده شده است.

 

 کسانی که فکر می کنند ارتباط با آمریکا باعث بهبود وضع ایران می شود، به ایران قبل از انقلاب که رابطه خوبی با آمریکا داشت، نگاه کنند.

 

امروز: وظیفه ما در منطقه این است که دوستانمان را تقویت کنیم.

 

آنچه آمریکایی‌ها می خواستند در سال ۸۸ بر سر ایران بیاورند، در سال ۹۹ بر سر خودشان آمد.

 

ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است.

 

غرب موظف است تحریم علیه ایران را فورا متوقف کند/ اما اقتصاد ما باید بگونه‌ای باشد که در صورت ادامه تحریم به مشکل نخوریم

 

در مورد تحریم‌ها جبهه غرب و دشمنان ما موظفند این حرکت خباثت‌آمیز را، یعنی تحریم ملت ایران را خاتمه بدهند و آن را فوراً متوقف کنند. این وظیفه آنهاست. این یک دشمنی بزرگ و بی‌جهت است با ملت ایران، نه فقط با نظام جمهوری اسلامی و با دولت، با ملت ایران دارند دشمنی می‌کنند. وظیفه آنهاست که سریعاً این حرکت را بردارند.

ما باید اقتصادمان را جوری تنظیم کنیم و برنامه‌ریزی کنیم که با وجود تحریم هم بتوانیم کشور را به خوبی اداره کنیم. این را من بار‌ها تکرار کردم الان هم باز می گویم.

 

ما فرض کنیم تحریم برداشته نخواهد شد. البته تحریم به تدریج دارد بی‌اثر هم میشود، اما حالا گیرم که تحریم باقی بماند. ما باید اقتصاد کشور را جوری برنامه‌ریزی کنیم که با رفتن و آمدن تحریم و با بازیگری‌های دشمن دچار مشکل نشویم در امر اقتصاد کشور

 

پاسخ رهبر انقلاب به آن‌هایی که می گویند چرا ایران در منطقه حضور دارد:

در مورد حضور منطقه‌ای ایران که هی جبهه استکبار میگوید چرا ایران در منطقه حضور پیدا می کند؟ نظام جمهوری اسلامی موظف است طوری رفتار کند که دوستانش و طرفدارانش در منطقه تقویت بشوند.

 

این وظیفه ماست حضور ما به معنای تقویت دوستانمان و تقویت طرفدارانمان است ما نباید کاری کنیم که دوستان جمهوری اسلامی و وفادارن به جمهوری اسلامی در منطقه تضعیف شوند.

حضور ما ثبات‌آفرین است. ثابت شده که حضور جمهوری اسلامی موجب برداشته شدن موجبات بی‌ثباتی است.

مسئله داعش در عراق، مسائل گوناگون در سوریه و امثال این‌ها که حالا این جزئیات را نمی‌خواهم عرض کنم، این‌ها را کسانی که دست‌اندر‌کارند می‌دانند؛ بنابراین این حضور منطقه‌ای قطعی است و بایستی وجود داشت باشد و وجود خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.