دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 91020

بایدن : هجوم طرفداران ترامپ به کنگره شورش است نه اعتراض

بایدن : هجوم طرفداران ترامپ به کنگره شورش است نه اعتراض
« جو بایدن » دقایقی پیش با تاکید به اینکه هجوم طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره ، شورش است نه اعتراض گفت که مردم دنیا و حتی فرزندان ما که این صحنه های دردناک و نمایش افتضاح را در پایتخت امریکا می بینند، چه می گویند؟ وی خطاب به ترامپ گفت که « دیگر بس است».
پایگاه خبری ریشه

جو بایدن عصر چهارشنبه در نخستن نطق تلویزیونی خود پس از شورش طرفداران ترامپ و تسخیر ساختمان کنگره آمریکا که مشغول شمارش آرای گزینشگران و اعلام پیروزی او بودند، این شورش را یک افتضاح خواند.

وی با بیان اینکه ، این شورش لحظات تاریکی برای آمریکا است گفت که دموکراسی را باید در آمریکا احیا و مشکلات را حل کنیم.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا تاکید کرد که ترامپ باید به عنوان رییس جمهوری به وظایف خود عمل کند و با حضور در تلویزیون ملی از هوادارانش بخواهد به شورش ، تسخیر و محاصره کنگره پایان دهند.

بایدن افزود: "امروز یک یادآوری دردناک از این است که دموکراسی شکننده است و برای پیگیری آن نیاز به افرادی با حسن نیت و رهبرانی شجاع برای ایستادن است. "

وی گفت که تایید آرای الکترال قرار بود مراسم مقدسی باشد و صحه بگذارد بر دموکراسی آمریکا اما رویداد امروز بیانگر یک واقعیت دردناک است که دموکراسی در آمریکا شکننده است. 

بایدن اضافه کرد:برای حفظ دموکراسی نیازمند رهبرانی هستیم که حسن نیت داشته باشند و شهامت آن را داشته باشند که به پا خیزند و به دنبال قدرت و منابع خودخواهانه شخصی خود نباشند. 

جو بایدن بار دیگر از دونالد ترامپ خواست وارد عمل شود.

او در پاسخ به سوالی درباره امنیت خود گفت که  نگران سلامت و امنیتش نیست چون مردم آمریکا اجازه نخواهند داد اتفاقی برای او بیفتد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا افزود: این واقعه نمایانگر کل جامعه آمریکا نیست اما من از این یاغیان و شورشیان می خواهم که با فوریت از ساختمان کنگره عقب بنشینند و اجازه دهند فرآیند دموکراتیک ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.