سه شنبه, 30 دى 1399 :: Tuesday, 19 January 2021
 
کد خبر: 90357

جنایات سعودی در یمن و حقوق بشر به سبک کشورهای غربی

یمن مظلوم، همچنان از سوی مدعیان حقوق بشر با بی‌توجهی مرگباری روبرو است.
پایگاه خبری ریشه

 یمن  ب یش از ۵ سال است که زیر حملات وحشیانه رژیم آل سعود و امرات مقاومت می‌کند و توانسته با مقاومت خود این دو رژیم متجاوز و جنایتکار جنگی را به استیصال وادارد.

 

با وجود مقاومتی که از سوی مردم یمن دیده می‌شود و پاسخ‌هایی که ارتش و نیرو‌های مردمی و انقلابیون انصارالله به حملات وحشیانه سعودی اماراتی می‌دهند، شاهد افزایش حمایت‌های آمریکا و اروپا از این دو رژیم هستیم.

 

بار‌ها گفته شده که سازمان ملل، نهاد‌های حقوق بشری، کشور‌های غربی که مدعی حقوق بشر هستند نسبت به جنایاتی که در یمن علیه مردم مظلوم این کشور می‌شود بی‌تفاوتند و این بی تفاوتی و بی توجهی عامل اصلی ادامه جنایاتی است که عربستان سعودی و امارات با حمایت‌های آمریکا و اروپا از این دو رژیم مرتکب می‌شوند.‌

 

نمی‌توان به سازمان ملل، نهاد حقوق بشر این سازمان، آمریکا و اروپا دلخوش کرد. 

 

آنها در جنایاتی که علیه مردم یمن می‌شود، شریک جرم هستند و هیچگاه نخواهند پذیرفت که عربستان سعودی و امارات جنایتکاران جنگی هستند.

 

بر اساس آمار رسمی سالانه بیش از ۱۰۰ هزار کودک یمنی به خاطر قحطی و نبود امکانات درمانی و بهداشتی جان خود را از دست می‌دهند و این یک فاجعه برای جامعه بشری است.

 

فراموش کردن رنجی که مردم یمن به واسطه حملات وحشیانه و محاصره این کشور می‌کشند، خود یک جنایت است، سکوت و فراموشی درد‌های مردم مظلوم یمن مشارکت با جنایتکاران است و علاوه بر آن که غربی‌های مدعی حقوق بشر با حمایت‌های خود از عربستان و امارات در این جنایات شریک هستند، با سکوت خود نیز در این جنایت مشارکت می‌کنند.

 

آیا تاکنون دیده شده که یک مقام و مسئول اروپایی و آمریکایی در جایگاه و مقام خود نسبت به جنایاتی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها در یمن مرتکب می‌شوند موضع گیری کند؟

 

حتی نمایندگان مجالس در اروپا و آمریکا حق اظهار نظر درباره یمن و کشتاری که در این کشور از سوی عربستان و امارات انجام می‌شود، ندارند.

 

سانسور همراه با ممنوعیت اظهار نظر در رسانه‌ها و جایگاه‌های مسئولیتی در این کشور‌ها اعمال شده و کسی حق ندارد درباره آن سخن بگوید یا آن را محکوم کند.

 

مانند موضوع هلوکاست که اگر فردی در ارپا و آمریکا علیه این قصه سخن بگوید محاکمه و محکوم خواهد شد.

 

معیار‌های دوگانه اروپا و آمریکا در ماجرای حقوق بشر و برداشت‌ها و تفسیر‌های غلط از حقوق بشر، بلای جان جهان شده است.

 

این که یک نماینده پارلمان اروپا در صفحه شخصی توئیتر خود درباره یمن و جنایاتی که عربستان سعودی و امارات مرتکب می‌شوند سخن می‌گوید، از یک سو نشان دهنده آن است که هستند افراد با وجدان، اما همین‌ها اجازه ندارند مواضع خود را در صحن پارلمان اروپا مطرح کنند.

اگر چنین افرادی در جایگاه قانونی و مسئولیتی خود می‌توانستند از پشت تریبون پارلمان اتحادیه اروپا فریاد بزنند و جنایات آل سعود را بازگو کنند، تاثیر چنین رفتاری بسیار فراتر از نوشتن یک توئیت بود.یقین بدانید که اگر یک نماینده در پارلمان اتحادیه اروپا بخواهد از مردم یمن یا فلسطین حمایت کند، از پارلمان اخراج خواهد شد.

«مایک والاس» نماینده ایرلندی پارلمان اروپا در پیام توییتری خود نوشت «اتحادیه اروپا به مخالفان در بلاروس جایزه می‌دهد، چون این کشور با روسیه هم‌مرز است اما در پارلمان نمی‌توانیم درباره یمن بحث کنیم، چون ما همدست نسل کشی سعودی و امارات هستیم که باعث کشته شدن صد‌ها هزار نفر و گرسنگی میلیون‌ها نفر شده است.»

رسانه‌های اروپایی و آمریکایی در باره جنایاتی که در یمن و فلسطین می‌شود، رسالت رسانه‌ای خود را زیر پا گذاشته‌اند؛ آنها حق انتشار مطالبی که گویای مشارکت سران کشور‌های خود در جنایت علیه مردم یمن است، ندارند.

از یک سو فریاد حقوق بشر سر می‌دهند و از سوی دیگر ژست آزادی و دموکراسی به خود می‌گیرند، اما از کمترین آزادی و دموکراسی برخوردار نیستند.

تسلیحات اروپایی و آمریکایی است که بر سر مردم مظلوم یمن فرو می‌ریزد، سکوت و حمایت آنها از آل سعود و آل نهیان است که همچنان دست به جنایت می‌زنند و حتی از ورود کمک‌های بشر دوستانه به یمن جلوگیری می‌کنند.

سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل (فائو) اخیرا هشدار داد که دستکم پنج میلیون نفر از مردم یمن «احتمالا با یک قدم فاصله از قطحی در سال آینده به سرخواهند برد.»

این نهاد از سازمان ملل در بیانیه‌ای کوتاه که بر روی حساب رسمی توییتری خود قرار داده بود، هشدار داد که بیش از نیمی از جمعیت یمن احتمالا در سال ۲۰۲۱ بیش از پیش با معضل قطحی و گرسنگی مواجه خواهند بود.

بر اساس این گزارش، برآورد‌های فائو حاکی از آن است که حدود ۵۰ هزار نفر از مردم یمن احتمالا در سال ۲۰۲۱ در شرایط شبیه به قحطی به ن برد.

اما همین کشور‌های مدعی حقوق بشر و آزادی، دفاع مشروع و قانونی مردم یمن مقابل حملات وحشیانه عربستان را بر نمی‌تابند و گروه‌های مردمی، انصارالله و ارتش این کشور را تروریسم می‌دانند! 

مردم یمن از تمامیت ارضی خود در مقابل متجاوزان دفاع می‌کنند و این دفاع در منشور سازمان مللی که بنیانگذاران آن مدعیان حقوق بشر و آزادی هستند، نوشته شده است.

اما جهان اسلام نیز در این میان مقصر است و چه بسا تقصیر کشور‌های اسلامی در بحران‌هایی که برای مسلمانان شکل می‌گیرد، بیشتر از دشمنان اسلام باشد، چرا که بی‌تفاوتی مسلمانان و کشور‌های اسلامی نسبت به تحولات جهان اسلام باعث شکل گیری بسیاری از مسائل و مشکلات برای مسلمانان در منطقه شده است.

اگر کشور‌های اسلامی نسبت به جنایات عربستان و امارات در یمن واکنش جدی از خود نشان می‌دادند و با این دو رژیم قطع ارتباط می‌کردند و روابط اقتصادی خود را نیز قطع می‌کردند، جنایات سعودی علیه یمن پایان می‌یافت.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.