جمعه, 8 اسفند 1399 :: Friday, 26 February 2021
 
کد خبر: 90294

پشت پرده رابطه رژیم جعلی صهیونیستی با کشورهای عربی چیست؟

پشت پرده رابطه رژیم جعلی صهیونیستی با کشورهای عربی چیست؟
دکتر اشراقی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل استراتژیک درخصوص عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی گفت: یکی از جرائم معمول در ساختارهای جنایی، جرم جعل در بین الاذهان است که نمونه بارز آن جعلیت حاکم بر رژیم غاصب صهیونیستی است.
پایگاه خبری ریشه

دکتر اشراقی استاد دانشگاه و تحلیلگر مسائل استراتژیک درخصوص عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای عربی گفت: یکی از جرائم معمول در ساختارهای جنایی، جرم جعل در بین الاذهان است که نمونه بارز آن جعلیت حاکم بر رژیم غاصب صهیونیستی است که استکبار جهانی از ابتدایی ترین زمان به دنبال ایجاد یک حریم امن برای این رژیم منحوس بود.

این تحلیلگر با بیان اینکه در ایران هم حکومت پهلوی بواسطه قرارداد کمپ دیوید بدنبال مصونیت این رژیم اشغالگر بود، افزود: اما به دنبال وقوع انقلاب اسلامی و بیداری مردم منطقه بویژه منطقه غرب آسیا، گذرگاه جدیدی برای مقابله با رژیم صهیونیستی ایجاد شد.

دکتر اشراقی بیان کرد: اجماع استکبار جهانی ابتدا بواسطه روابط پنهانی بود، اما از آنجایی که دیدند نمی توانند خواسته های خود را پیش ببرند به دنبال علنی کردن روابط و اعتبار دادن به وجهه رژیم صهیونیستی دست به کار شدند.

بنابراین دونالد ترامپ و کوشنر داماد ترامپ موضوع معامله قرن را مطرح کردند تا با منزوی کردن فلسطین، به اشغالگری رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی وجهه قانونی بدهند که البته این اقدام نیز نتوانست افکار عمومی را فریب بدهد.

وی در ادامه توضیح داد: به دنبال ناکامی های استکبار جهانی، آنها تصمیم به تغییر رویکرد خود گرفتند، بنابراین تصمیم گرفتند یکی یکی و به صورت علنی کشورهای متزلزل منطقه از بحرین تا مراکش را با خود هم‌پیمان کنند. این کشورها نیز که همواره فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند و رژیم سعودی را حامی خود می‌دانند به چنین پیمان‌هایی تن دادند.

این کارشناس مسائل استراتژیک در پایان تاکید کرد: منطقه خاورمیانه همواره آبستن حوادث بوده است اما بر همگان مبرهن است که وجود انقلاب اسلامی و جریان مقاومت در منطقه اجازه نخواهند داد تا محور استکبار این رژیم جعلی را به صورت قانونی به سندیت برساند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.