پنجشنبه, 26 فروردين 1400 :: Thursday, 15 April 2021
 
کد خبر: 90074

سردار جلالی: زارعی با راه‌اندازی جنگال سپاه بسیاری از توطئه‌های دشمن را کشف کرد

سردار جلالی: زارعی با راه‌اندازی جنگال سپاه بسیاری از توطئه‌های دشمن را کشف کرد
رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: علی‌اصغر زارعی در دوران دفاع مقدس فرماندهی جنگال را به‌عهده داشت و نقش بسیار مهمی را در ابتدا و انتهای جنگ ایفا کرد. ایشان با راه‌اندازی جنگال بسیاری از توطئه‌های دشمن را کشف کرد.
پایگاه خبری ریشه

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مراسم بزرگداشت علی اصغر زارعی جانشین پیشین این سازمان طی سخنانی اظهار داشت: سردار زارعی را می‌توانیم شهید این حوزه بشناسیم؛ زیرا شهادت به نیت و تفکر و ایده است. 

 

وی افزود: این برادر عزیز در هشت سال دفاع مقدس در جبهه حضور داشت و فرماندهی جنگال دفاع مقدس را به‌عهده داشت که نقش بسیار مهمی را در ابتدا و انتهای جنگ بازی کرد. ایشان با راه‌اندازی جنگال بسیاری از توطئه‌های دشمن را کشف کرد. ایشان جانباز شیمیایی بود و بدن و سر او پر از ترکش بود. 

جلالی ادامه داد: زارعی در زمان نمایندگی مجلس با فردی که قصد داشت با پرداخت رشوه برای کردان در دولت نهم رأی اعتماد کسب کند، برخورد جدی کرد و در صحن علنی بر صورت او سیلی زد. یکی دیگر از رفتارهای ماندگارشان نیز اقدام ایشان در ماجرای تصویب برجام بود. 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل تصریح کرد: راز اشک سردار زارعی دیدن عدم صداقت برخی افراد در آینده برجام بود. ایشان آینده برجام را می‌دید و با بصیرت سیاسی‌ای که داشت می‌دانست آینده برجام چیست. ایشان اعتماد برخی دولتمردان به امضای دشمن را تحمل نمی‌کرد و این گریه یک فرد انقلابی و از سر بصیرت بود. او می‌دید که منافع ملی قربانی منافع حزبی و جناحی می‌شود. او حرف رهبری را مبنی بر اینکه "به غربی‌ها اعتماد ندارم"، درک می‌کرد و آن گریه باید به‌عنوان نماد غیرت و عزت در ادبیات سیاسی تعریف شود. 

وی ادامه داد: سردار جلالی 12 سال از سپاه دور بود، اما هنوز هم تمام شایستگی‌های پاسداری را داشت و مانند یک پاسدار سال 58 رفتار می‌کرد. شاید برخی وقتی از سپاه دور می‌شوند به‌خاطر چربی برخی لقمه‌ها و برخوردهای سیاسی تغییر کنند، اما سردار زارعی اینگونه نبود. اخلاص یکی از ویژگی‌های مهم سردار زارعی بود و اگر می‌فهمید اشتباه کرده است به‌صراحت اعلام می‌کرد. 

سردار جلالی اظهار داشت : سردار زارعی در دوران دفاع مقدس تکلیفش را شناخت و به آن عمل کرد و بعد از آن هم در عرصه سیاسی در مجلس همینطور بود. وی دنبال چربی و ‌شیرینی دنیا نبود و وقتی به او رشوه پیشنهاد شد ابوذرگونه برخورد کرد. 

وی با بیان اینکه پاسداری به عضویت رسمی در سپاه نیست، گفت: پاسداری یعنی اعتقاد و وفاداری به نظام و انقلاب و رهبری و اعتقاد به اهداف انقلاب. زارعی یک پاسدار واقعی بود و توانست با منسجم کردن اساتید بسیجی برای همه دولت‌ها طرح آماده کند. ایشان به بسیج اساتید هویت دادند که در شرایط کشور بسیار اثرگذار بود. 

رئیس سازمان پدافند غیرعامل عنوان کرد: در مدتی که با سردار زارعی کار می‌کردم، هیچ وقت حرف از مادیات نزد. او یک پاسدار نمونه بود و توانست از پاسداری خود پاسداری کند. 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.