دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 89900

بررسی موضوع استقرار شعب قضایی در زندان اوین

بررسی موضوع استقرار شعب قضایی در زندان اوین
رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران از بررسی و کارشناسی موضوع استقرار شعب قضایی در زندان اوین در جریان بازدید از این زندان خبر داد.
پایگاه خبری ریشه
یحیی جعفری، رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در حاشیه بازدید میدانی از زندان اوین، در گفت‌وگو با میزان عنوان کرد: آنچه که هدف از این بازدید بود، موضوع استقرار شعب قضایی در این زندان بود و در طی این بازدید، این موضوع مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.

رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران خاطرنشان کرد: اقدامات اولیه صورت گرفته و فضای فیزیکی لازم پیش بینی شده است و در حال حاضر در حال انجام نیازسنجی‌های لازم جهت استقرار شعب قضایی هستیم.

وی اظهار کرد: این اقدام در راستای جلوگیری از اطاله دادرسی و تجدید وقت دادرسی انجام می‌شود و بر این اساس در صورت استقرار شعبات قضایی می‌توانیم جلسات دادرسی را در خود زندان تشکیل دهیم.

جعفری عنوان کرد: این موضوع در آینده‌ای نزدیک تعیین تکلیف خواهد شد و در صورت استقرار شعبات قضایی در زندان اوین، پرونده‌های دارای زندانی در شعباتی که در زندان مستقر می‌شوند، رسیدگی خواهند شد.

 
رییس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به پایش و غربالگری زندانیان اظهار کرد: در این خصوص در زندان جلسات متعددی برگزار شده و کاربرگ‌هایی تهیه شده که در راستای این موضوع نیز جلسه‌ای داشته ایم تا این کاربرگ‌ها به زودی در شعب قضایی توزیع شود و وضعیت تمامی زندانیانی که در زندان هستند، به روزرسانی شود و تا جایی که ممکن است از ظرفیت‌های قانونی استفاده و در صورت امکان منجر به آزادی زندانیان شود.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.