دوشنبه, 11 اسفند 1399 :: Monday, 1 March 2021
 
کد خبر: 89853

موضوع عادی سازی و شکاف در میان سران رژیم سعودی

مقامات پادشاهی عربستان سعودی بر سر روابط با رژیم صهیونیستی دچار شکاف و دو دستگی شده اند.
پایگاه خبری ریشه

طی ماه‌های اخیر و پس از اقدام امارات و بحرین مبنی بر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی، گمانه زنی‌های بسیاری درباره عادی سازی روابط عربستان با این رژیم نیز مطرح شده است.

در همین حال اخیرا رسانه‌های بین المللی از سفر مخفیانه «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عربستان سعودی خبر دادند.

انتشار این خبر، گمانه زنی‌ها را درباره عادی سازی روابط میان عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تقویت کرد و انتقادات بسیاری را علیه مقامات ریاض در پی داشت.

پایگاه «هاآرتص» به روند روابط میان عربستان و رژیم صهیونیستی پرداخته و این سوال را مطرح می‌کند که «چگونه اسرائیل در حال ایجاد یک جنگ در میان مقامات پادشاهی عربستان سعودی است؟»

این گزارش می‌گوید «در حالی که یک شاهزاده سعودی به شدت از اسرائیل انتقاد می‌کند، شاهزاده‌ ای دیگر در حال صحبت کردن علیه فلسطینیان است.»

هاآرتص می‌نویسد «خاندان سلطنتی عربستان سعودی اکنون در حال جنگ آشکار با یکدیگر بر سر روابط با اسرائیل هستند.»

این گزارش در ادامه به تنش میان مقامات عربستان سعودی پرداخته و می‌نویسد «۲ هفته پس از دیدار غافلگیرکننده نتانیاهو با محمد بن سلمان، ترکی الفیصل از شاهزادگان نزدیک به خانندان سلطنتی، اسرائیل را به عنوان یک قدرت استعمارگر غربی توصیف کرد.»این گزارش می‌گوید «ترکی الفیصل گفته که اسرائیل اقدام به زندانی کردن فلسطینیان در اردوگاه‌های کار اجباری می‌کند و هر فردی را که می‌خواهد به قتل می‌رساند.»

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی درباره سفر نتانیاهو به عربستان گزارش دادند بنیامین نتانیاهو، در سفری مخفیانه به عربستان رفته و با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان و «مایک پمپئو»، وزیر خارجه آمریکا، دیدار کرد.

در همین حال خبرگزاری رویترز گزارش داد که یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی سفر نتانیاهو به عربستان و برگزاری نشست در «نئوم» را تایید کرد.

پایگاه وال استریت نیز به نقل از دو مقام نزدیک به دربار سعودی نوشت که نتانیاهو و بن سلمان دیدار ۲ ساعته ای با یکدیگر داشتند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.