چهارشنبه, 8 بهمن 1399 :: Wednesday, 27 January 2021
 
کد خبر: 89667

موفقیت ایران در تولید کیت‌ آزمایش درمان ناباروری

موفقیت ایران در تولید کیت‌ آزمایش درمان ناباروری
محققان یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، برای نخستین بار دانش تولید کیت‌های تشخیصی درمان ناباروری را بومی‌سازی کردند که تولید این کیت‌ها هزینه‌های تشخیص برای زوج‌های نابارور را کاهش می‌دهد.
پایگاه خبری ریشه

محققان یک شرکت دانش‌بنیان در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، دانش تولید کیت‌های تشخیصی درمان ناباروری را بومی‌سازی کردند که تولید این کیت‌ها هزینه‌های تشخیص برای زوج‌های نابارور را کاهش می‌دهد.

"میثم هراینی" مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان درباره کیت‌های تشخیصی‌ تولید این شرکت تصریح کرد: این کیت‌ها در عارضه‌یابی ناباروری زوجین به متخصصین کشور کمک می‌کند و اختلاف قیمت این محصول ایرانی با نمونه مشابه خارجی یک پانزدهم است به عنوان نمونه هزینه 100 ری‌اکشن تولید ایرانی نزدیک به 100 یورو می‌شود در حالی که 25 ری‌اکشن خارجی، 480 یورو تمام می‌شود.

فرزانه بطحائی مدیر بازاریابی این شرکت دانش‌بنیان نیز عنوان کرد: در کیت‌های تشخیصی "اسپرموگرام"، تنها شرکتی در ایران هستیم که 100 درصد سهم بازار را در اختیار داریم و ‌مراکز درمان ناباروری بزرگ کشور مثل ابن سینای تهران و رویان اصفهان در حال حاضر از محصولات ما استفاده می‌کنند و متخصصین آنها نیز از این محصولات بسیار راضی هستند.

 در حالی که حدود 20 درصد از زوج‌های ایرانی نیاز به این درمان را دارند، این شرکت تلاش کرده است تا با توسعه سبد محصولاتش، هزینه درمان ناباروری را روز‌به‌روز کاهش بدهد، درمانی که این روزها با تجهیزات ایرانی انجام آن آسان‌تر شده است.

در جهان فقط 3 کشور، تولیدکننده این دسته از تجهیزات پیشرفته هستند، محصولاتی که نمونه ایرانی با کیفیتش زمینه ارزآوری برای کشور را نیز فراهم کرده است؛ تامین تمام تجهیزات مورد نیاز در درمان‌های ناباروری برای تجربه شنیدن صدای فرزند، مهم‌ترین هدف این شرکت دانش‌بنیانِ مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.