چهارشنبه, 8 بهمن 1399 :: Wednesday, 27 January 2021
 
کد خبر: 89640

مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها؛ پایان زیاده‌خواهی غرب

مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها؛ پایان زیاده‌خواهی غرب
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: به نظر من مصوبه لغو تحریم‌ها که از سوی مجلس شورای اسلامی مطرح شده، به زیاده‌خواهی از طرف مقابل مبنی بر توقعات بیش از حد از ایران پایان می‌دهد.
پایگاه خبری ریشه
جعفر قنادباشی در گفت‌وگو با میزان، در خصوص اهمیت تائید مصوبه اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، اظهار داشت: پیش از این طرح یک حالت تهاجمی و طلبکارانه از سوی دشمن را داشتیم و از طرف ما هم حالتی منفعلانه را شاهد بودیم که چندان مناسب و برازنده ما نبود.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران به کلیه تعهدات برجامی خود عمل کرده، اما این طرف مقابل بود که با عدم اجرای تعهدات خود ایران را از منافعی که می‌توانست از قبل برجام حاصل شود، محروم کرد.

قنادباشی افزود: ما همه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و حتی فراتر از آن را به صورت داوطلبانه انجام دادیم و گزارشات متعدد آژانس به عنوان نهاد نظارتی بین المللی بر برنامه هسته‌ای کشور‌های مختلف جهان پایبندی ایران به تعهداتش را تایید میکند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل تصریح کرد: به نظر من این طرح به زیاده خواهی از طرف مقابل مبنی بر توقعات بیش از حد از جمهوری اسلامی ایران پایان می‌دهد.

وی ادامه داد: این زیبنده ملت غیور و ارزشمند جمهوری اسلامی ایران نیست که در برابر تهاجمات و سیاست زیاده خواهانه دشمنان، منفعلانه برخورد کند، بنابراین این طرح با روحیه و خلقیات عزتمندانه ملت ایران مطابقت دارد.

 

قنادباشی با بیان اینکه طرف اروپایی به تعهدات برجامی خود عمل نکرد و آمریکا هم از این قرارداد به راحتی خارج شد، گفت: مردم ما دیگر تحمل نخواهند کرد که از طرفی تبعات منفی زیاده‌خواهی‌های طرف مقابل را بپذیرند و از سوی دیگر رویکرد منفعلانه و حالت پاسخگویانه برخی مسئولین کشور را به آن‌ها شاهد باشند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل بیان کرد: در واقع امروز طرف مقابل خود را شاکی و طلبکار نشان می‌دهد و علی‌رغم آنکه ما به کلیه تعهدات خودمان عمل کردیم در حالت انفعال و بدهکار قرار گرفته ایم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ممکن است کسانی نسبت به این طرح مخالفت داشته باشند و از آن تمرد کنند، اما با توجه به مطالبه و خواست اکثریت مردم و حمایتی که از رویکرد این طرح دارند مسلماً این طرح اجرایی و عملیاتی خواهد شد و این دنیای غرب است که باید به عقلانیت خود رجوع کرده و به تعهداتش جامه عمل بپوشاند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.