چهارشنبه, 8 بهمن 1399 :: Wednesday, 27 January 2021
 
کد خبر: 89637

جزئیات جدید از اساسنامه فدراسیون فوتبال؛ کمیته ملی المپیک از مجمع حذف شد

جزئیات جدید از اساسنامه فدراسیون فوتبال؛ کمیته ملی المپیک از مجمع حذف شد
در اساسنامه فدراسیون فوتبال تغییرات جدیدی صورت گرفته که می‌توان به حذف کمیته ملی المپیک و عدم حق رای این کمیته در مجمع فدراسیون فوتبال اشاره کرد.
پایگاه خبری ریشه

نسخه نهایی اساسنامه فدراسیون فوتبال در حالی آماده شده که تغییراتی نسبت به نسخه قبلی اساسنامه و حتی پیش‌نویس آن دارد. مهمترین تغییری که در نسخه نهایی اساسنامه نسبت به پیش‌نویس آن ایجاد شده این است که کمیته ملی المپیک عضو مجمع نخواهد بود. در پیش‌نویسی که پیش از این تهیه شده بود این کمیته به مجمع فدراسیون فوتبال اضافه شده بود اما در نسخه نهایی اساسنامه کمیته ملی المپیک در مجمع حضور ندارد و نمی‌تواند حق رای داشته باشد.

به جز کمیته ملی المپیک، فدراسیون روستایی و عضو اجرایی AFC هم حذف شده‌اند. از دیگر نکات مهم اساسنامه جدید می‌توان به تعداد بازیکنان و مربیان اشاره کرد. ۶ بازیکن که ۳ نفر از آنها مرد و ۳ نفر دیگر زن هستند عضو مجمع فدراسیون فوتبال شده اند. این اتفاق برای مربیان هم رخ داده است و تعداد آن‌ها هم به ۶ نفر رسیده است. همچنین اتحادیه باشگاه‌ها هم به عضویت مجمع فدراسیون فوتبال درآمده است. ضمن اینکه یک داور خانم هم به اعضای مجمع اضافه شده است.

با توجه به اینکه در نسخه نهایی اساسنامه فدراسیون، کمیته ملی المپیک عضو مجمع این فدراسیون نیست این احتمال وجود دارد که مسئولان کمیته ملی المپیک به این موضوع واکنش نشان دهند.

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.