پنجشنبه, 2 بهمن 1399 :: Thursday, 21 January 2021
 
کد خبر: 89559

سود هزاران میلیاردی تعدادی در جریان افزایش قیمت ناگهانی فولاد

سود هزاران میلیاردی تعدادی در جریان افزایش قیمت ناگهانی فولاد
نایب رئیس اول کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی معتقد است افزایش قیمت ناگهانی فولاد باعث شد تا چند صد هزار میلیارد نصیب افراد معدودی شود و خسارات سنگینی به کشور وارد شود.
پایگاه خبری ریشه
سید احمد رسولی‌نژاد  در خصوص اقدامات کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی در حوزه فولاد گفت: کمیسیون تلاش‌های خوبی را در این زمینه انجام داده است و به دنبال رفع موانع موجود در بخش‌های مختلف تولیدی و صنعتی است.
نایب رئیس اول کمیسیون «صنایع و معادن» مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه میزان تولید فولاد در کشور بالاتر از مصرف داخلی است، افزود: متاسفانه در اواخر سال گذشته و اوایل امسال شاهد افزایش جهشی قیمت فولاد در کشور بودیم که تاثیرات مخربی در سایر بخش‌های تولیدی مانند ساختمان، لوازم خانگی و خودرو داشت و به دنبال آن باعث ایجاد نارضایتی شدید در جامعه شد.
به گفته نماینده مردم فیروزکوه و دماوند افزایش قیمت ناگهانی فولاد باعث شد تا چند صد هزار میلیارد نصیب افراد معدودی شود و خسارات سنگینی به کشور وارد شود.
وی در ادامه به انتقاد برخی از نمایندگان درباره کوتاهی کمیسیون «صنایع و معادن» درباره گرانی فولاد تصریح کرد: این کمیسیون نه تنها در این خصوص کوتاهی نکرده بلکه هم گزارشی در این زمینه تهیه کرده است و هم مطابق با ماده ۴۵ بلافاصله طرحی را در این خصوص آماده و ارائه داد؛ که با توجه به اثرگذاری مهمی که خواهد داشت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و اگر تعللی در این موضوع وجود دارد از سوی هیئت رئیسه مجلس است.

طبق بند ۷ ماده ۴۵ قانون «آئین نامۀ داخلی مجلس شورای اسلامی»، تهیه گزارش موردی و سالانه در خصوص امور اجرائی دستگاه‌ها و نحوه اجرای قوانین به خصوص قانون برنامه توسعه و بودجه سالانه و ارائه نکات مثبت، منفی و پیشنهاد نحوه اصلاح آن و تقدیم گزارش به مجلس جهت قرائت یکی از وظایف کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است.

کمیسیون «صنایع و معادن» با استناد به ماده ۵۴ قانون «آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی» براى انجام وظایف محوله در محدوده صنایع، پست، مخابرات، معادن، پتروشیمى صنایع هوافضا و ارتباطات مطابق ضوابط این آیین‏‌نامه تشکیل شده است. هم‌اکنون عزت‌الله اکبری‌تالارپشتی رئیس و سید احمد رسولی‌نژاد، علی جدی، مصطفی رضا حسینی قطب‌آبادی و بهزاد رحیمی اعضای هیئت‌رئیسه این کمیسیون هستند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.