چهارشنبه, 8 بهمن 1399 :: Wednesday, 27 January 2021
 
کد خبر: 89495

داخلی سازی ۷۶۸ قطعه بندری و دریایی وارداتی

داخلی سازی ۷۶۸ قطعه بندری و دریایی وارداتی
معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی با تاکید بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی حوزه بندری و دریایی گفت:با حمایت سازمان بنادر ۷۶۸ قطعه وارداتی، داخلی سازی شد.
پایگاه خبری ریشه

محمدرضا اله‌یار با تأکید بر اینکه در سال جهش تولید هدف سازمان بنادر و دریانوردی استفاده حداکثری از توان داخلی است، اظهار کرد: در راستای رونق و جهش تولید، رفع مشکل سازندگان تجهیزات بندری و دریایی در دستور کار سازمان قرار دارد.

 

وی تصریح کرد: خوشبختانه در حوزه ساخت و سازهای دریایی و ساحلی، سازندگان قطعات و تجهیزات دریایی و بندری وضعیت خوبی دارند.

اله‌یار با اشاره به حمایت و همفکری با سازندگان داخلی و برگزاری جلسات متعدد به منظور رفع موانع و مشکلات حوزه بندری و دریایی، افزود: قبول مسئولیت و حمایت از سازندگان داخلی با توجه به تأکیدهای صورت گرفته در سطح کلان نظام، در دستور کار سازمان بنادر و دریانوردی قرار گرفته است.

معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی بیان کرد: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و دسترسی محدود به تجهیزات خارجی، فرصتی برای کشور ایجاد شد تا بتوانیم نیازهای خود را در حوزه قطعات و تجهیزات بندری و دریایی در داخل کشور تأمین کنیم.

اله‌یار با بیان اینکه در زمین حاضر این پتانسیل بیش از پیش وجود دارد که برای تأمین نیازهای توسعه دریا محور از توان تأمین کنندگان داخلی استفاده کنیم، گفت: ضروری است از ظرفیت مجموعه های تولیدی کشور برای ارتباط نزدیک بین متولیان ساخت و سازهای دریایی و ساحلی و سازندگان قطعات و تجهیزات استفاده کنیم.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی افزود: از دستاوردهای این حوزه می توان به ساخت 768 قطعه بندری و دریایی در مراکز دانش بنیان و کارگاه های بزرگ و کوچک در سراسر کشور اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.