چهارشنبه, 8 بهمن 1399 :: Wednesday, 27 January 2021
 
کد خبر: 89420

روحانی: اقدام جنایتکارانه ترور شهید فخری‌زاده در زمان مناسب پاسخ داده می‌شود

روحانی: اقدام جنایتکارانه ترور شهید فخری‌زاده در زمان مناسب پاسخ داده می‌شود
رئیس جمهور با بیان اینکه همه دشمنان بدانند ملت ایران و مسئولان کشور شجاع‌تر از آن هستند که اقدام جناینکارانه ترور شهید فخری زاده را بی‌پاسخ بگذارند، گفت: مسئولین مربوطه در زمان مناسب به این اقدام تروریستی پاسخ می‌دهند.
پایگاه خبری ریشه

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی امروز در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، با اشاره به ترور ناجوانمردانه شهید فخری زاده اظهار داشت: با پایان کار ترامپ، برای صهیونیست‌ها مهم است که حداکثر استفاده خود از این روز‌ها را ببرند تا هم شرایط نا مطمئنی را در منطقه ایجاد کنند و هم توجهات جهانی را از ترور و ارعابی که در مناطق اشغالی بوجود آورده بودند به مسکلات دیگر منعطف شود. 

وی افزود: همه دشمنان بدانند ملت ایران و مسئولان کشور شجاع‌تر از آن هستند که این اقدام جناینکارانه را بی‌پاسخ بگذارند ؛به موقع مناسب مسئولین مربوطه پاسخ این اقدام تروریستی را می‌دهند؛ آن‌ها در فکر ایجاد آشوب و بلوا هستند اما بدانند دست آنها را از پیش خواندیم و آن‌ها موفق نمی‌شوند به اهداف شوم خود دست یابند.

 رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسیر توسعه و تحقیقات کشور با سرعت ادامه دارد و با از دست رفتن شهید عزیزمان،  فخری زاده‌های فراوان کمر همت را خواهند بست و در این صحنه امور را ادامه می‌دهند.

 

 
وی با اشاره به اجرای طرح مدیریت هوشمند محدودساری در کشور گفت: البته ما به خوبی می‌دانیم که محدودیت راهکار اصلی نیست، محدودیت یک علامت و یک هشدار بزرگ است و پشت سر آن باید اقدامات زیادی انجام گیرد تا ما به هدف برسیم.

روحانی با بیان اینکه تقریبا از اوایل آبان، این محدودیت‌ها ابتدا در ۴۳ شهرستان سپس در ۴۶ شهرستان آغاز شد که الحمدالله نتایج این محدودیت‌ها در آمار امروز نمایان بود که بسیار تاثیرگذار و موثر بوده است، گفت: از اول آذر در ۱۵۰ شهری که در آن‌ها اعمال محدودیت شدید صورت گرفت در آن شهر‌ها هم ما علائم مثبت را بعد از یک هفته مشاهده می‌کنیم و امیدواریم تا پایان هفته جاری شاهد تحولات مثبت بیشتری باشیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: علاقه ما این است که با همکاری مردم مخصوصاً در این هفته شهر‌های قرمز به شرایط نارنجی یا شرایط زرد برگردند که تا هم مردم بتوانند فعالیت اقتصادی داشته باشند و هم ما بتوانیم این بیماری را به خوبی کنترل کنیم.

وی تاکید کرد: راه‌حل اصلی برای مبارزه با این بیماری، تغییر رفتار اجتماعی مردم است، مردم ما باید سبک زندگی‌شان را تغییر دهند، فاصله اجتماعی را مراعات کنند، در تجمعات شرکت نکنند و تردد‌ها را به حداقل ضروری برسانند تا ما در این شرایط بتوانیم به نقطه مطلوب در مقابله با این بیماری برسیم.

روحانی عنوان کرد: هنوز آموزش های لازم درباره کرونا به طور دقیق و ملموس برای همه مردم توضیح داده نشده است که بتوانند به‌راحتی این علائم را دریافت کنند.

وی با تاکید براینکه مردم ما باید در شرایطی که در آن قرار داریم اصل را بر این بگذارند که سرماخوردگی را هم به حساب کرونا بگذارند و مراقبت‌ها و مواظبت‌ها را شروع کنند، تصریح کرد: به پزشک مربوطه مراجعه‌کنند، خودشان را قرنطینه کنند. مخصوصا در هفته‌های اخیر متخصصین ما نکاتی را مورد توجه قرار دادند و تاکید کردند که فضای بسته یکی از عوامل مهم شیوع این بیماری است.

رئیس جمهور گفت: مسئله دوم کادر درمان، آمادگی و تجهیزات کادر درمانی است. وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی  هم همه تلاش خود را خواهد انجام داد تا تسهیلات بیشتری برای کادر درمان فراهم کند. کادر درمان که به طور طبیعی بعد از ۹ ماه خسته شده اند برای اینکه بتوانند به خوبی مراقبت‌های لازم را انجام دهند، باید تجهیزات در اختیار داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط قرمز برای شهر‌های قرمز، اجتماع و جلسات بالای ۱۵ نفر را ممنوع کردیم و حتی خودمان در ستاد ملی کرونا بخشی در این سالن و بخشی در سالن دیگر هستند برای اینکه ما بتوانیم پروتکل‌ها را به خوبی اجرا و پیاده کنیم.

 

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.