جمعه, 26 دى 1399 :: Friday, 15 January 2021
 
کد خبر: 89380

تخت‌روانچی: نیروهای آمریکایی نفت و ثروت مردم سوریه را غارت می‌کنند

تخت‌روانچی: نیروهای آمریکایی نفت و ثروت مردم سوریه را غارت می‌کنند
نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفت: نیرو‌های آمریکایی با تداوم اشغال خاک سوریه مشغول غارت نفت و ثروت این کشور هستند.
پایگاه خبری ریشه

مجید تخت‌روانچی،  در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که با موضوع سوریه برگزار شد، ضمن این که تحریم‌های یکجانبه را غیرقانونی، غیرانسانی و محکوم به شکست دانست، گفت: نیرو‌های آمریکایی با تداوم اشغال خاک سوریه مشغول غارت نفت و ثروت این کشور هستند. برخی کشور‌ها با تحمیل تحریم‌های یکجانبه علیه مردم سوریه، ممانعت از تلاش‌های بین‌المللی برای بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری و نیز کارشکنی در فرآیند سیاسی، در پی طولانی‌تر کردن بحران سوریه و تحمیل ارائه خود بر مردم آن هستند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در ادامه افزود: در حالیکه مردم سوریه به شدت تحت فشار‌های ناشی از درگیری و گسترش کرونا در این کشور قرار دارند، اعمال تحریم‌های یکجانبه آمریکا موجب افزایش رنج سوری‌ها می‌شود و ما آن را با قدرت محکوم می‌کنیم.

تخت روانچی همچنین از تلاش‌هایی مانند اقدام‌های سازمان ملل برای حل سیاسی این بحران استقبال کرد و با اشاره به تلاش‌های ایران برای کمک به این مساله گفت: به موازات این روند، باید حمایت‌های لازم از بازسازی سوریه و نیز بازگشت پناهندگان و آوارگان سوری نیز به عمل آید.

تخت‌روانچی همچنین بر لزوم احترام کامل به حاکمیت سوریه تاکید کرد و خواستار خروج تمام نیرو‌های خارجی شد که بدون مجوز رسمی دولت، در این کشور حضور دارند.

وی در ادامه اضافه کرد نیرو‌های آمریکایی با اشغال بخش‌هایی از سوریه، تحت پوشش مبارزه با تروریست، از برخی گروه‌های تروریستی، چون جبهه النصره (تحریرالشام) حمایت می‌کنند و مشغول غارت نفت و ثروت مردم سوریه هستند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به سوریه و غیرقانونی خواندن اشغال جولان سوریه، سفر تحریک‌آمیز اخیر وزیر خارجه آمریکا به این منطقه را اقدامی در جهت مشروعیت بخشیدن به الحاق آن به اسرائیل دانست و تاکید کرد جولان بخشی از سوریه بوده و خواهد بود.

تخت‌روانچی با تاکید بر لزوم مبارزه مستمر با تروریست‌ها در سوریه تا از بین بردن ریشه تهدید آنها، گفت باید با هرگونه تلاش‌های تجزیه‌طلبانه در این کشور نیز مخالفت شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.