جمعه, 26 دى 1399 :: Friday, 15 January 2021
 
کد خبر: 89378

آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۱۱ هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های بخش کهک

آزادسازی و رفع تصرف بیش از ۱۱ هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه‌های بخش کهک
رییس دادگاه بخش کهک قم از آزادسازی و رفع تصرف از ۱۱ هزار و ۵۰۳ متر مربع از حریم و بستر رودخانه‌های بخش کهک خبر داد.
پایگاه خبری ریشه
برزگر، رییس دادگاه بخش کهک قم و در خصوص آزادسازی حریم و بستر رودخانه‌های این بخش بیان کرد: با توجه به کوهستانی بودن قسمت‌های عمده بخش کهک و وجود چندین رودخانه دائم و فصلی در این منطقه، پس از سیل سال گذشته و اطلاع از تعرضات و تصرفات اشخاص در حریم و بستر رودخانه و ضرورت رفع تجاوز و تصرف مطابق قانون و در راستای حفظ حقوق عامه، این دادگاه در این موضوع ورود پیدا کرد و شرکت سهامی آب منطقه‌ای استان قم به عنوان متولی آب‌های سطحی و زیر سطحی مکلف شد در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهد.

رییس دادگاه بخش کهک قم در ادامه اظهار کرد: چندین پرونده راجع به همین موضوع در دادگاه کهک تشکیل و منجر به محکومیت شد. ضمن اینکه دستورات متعددی طبق تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب جهت رفع تصرف از حریم و بستر رودخانه و قلع و قمع مستحدثات صادر و سپس نسبت به اجرای احکام و دستورات قضایی از سال گذشته تاکنون اقدام شد.

 

وی تصریح کرد: در نتیجه اجرای احکام و دستورات قضایی طی سال ۱۳۹۸ از تعداد ۱۳ مورد مجموعا به مساحت چهار هزار و ۷۹۹ متر مربع و طی سال ۱۳۹۹ تا تاریخ ۲۰ آذر ماه از تعداد ۲۱ مورد مجموعا به مساحت شش هزار و ۷۰۴ متر مربع از حریم و بستر رودخانه‌های بخش کهک رفع تصرف و آزاد شد که مجموعا منجر به آزادسازی ۱۱ هزار و ۵۰۳ متر مربع از حریم و بستر رودخانه‌های بخش کهک شد.

 

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.