دوشنبه, 6 بهمن 1399 :: Monday, 25 January 2021
  • آمریکا70 کامیون نفت و گندم سوریه را به سرقت برد

    آمریکا70 کامیون نفت و گندم سوریه را به سرقت برد

    خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد که نظامیان اشغالگر آمریکایی امروز نیز یک کاروان حامل تجهیزات نظامی و لجستیک را برای تقویت پایگاه‌های خود به شرق سوریه فرستادند و از سوی دیگریک کاروان حامل نفت و گندم سوریه را از خاک این کشور خارج کردند.
 
کد خبر: 89304

رعایت ۹۵ درصدی پروتکل‌های کرونایی از سوی اصناف

رعایت ۹۵ درصدی پروتکل‌های کرونایی از سوی اصناف
رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اکثر اصناف با مشکل چک برگشتی روبرو شدند خواستار همکاری بیشتر نظام بانکی در این زمینه شد.
پایگاه خبری ریشه
با گذشت سه روز از آغاز محدودیت‌های جدید کرونایی در کشور و الزام تعطیلی واحد‌های صنفی مختلف و یا محدودیت در ساعت فعالیت این واحدها، گزارشات و شواهد نشان دهنده این است که هم مردم و اصناف به خوبی دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کردند.

قاسم نوده‌فراهانی با بیان اینکه بازدید‌های انجام شده توسط اتاق اصناف نشان دهنده رعایت ۹۵ درصدی اصناف از دستورات و پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کروناست، گفت: در بازدید‌هایی که با همراهی نیروی انتظامی تهران از مناطق مختلف مانند بازار تهران، منطقه شهدای هفت تیر و خیابان ولیعصر داشتیم، تمامی اصناف گروه ۲، سه و چهار تعطیل بودند و تنها واحد‌های صنفی مربوط به گروه یک مشاغل که مجاز به فعالیت هستند باز بودند که خوشبختانه در این واحد‌ها نیز مسائل مربوط به استفاده از ماسک، عدم پذیرش مشتری به داخل واحد صنفی رعایت شده بود.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه در صورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط تمام جامعه، آمار ابتلاء به کرونا و نرخ مرگ‌ومیر ناشی از این بیماری کاهش پیدا می‌کند، تصریح کرد: با خارج شدن شهر‌ها از وضعیت قرمز هم مردم آسیب و خسارت کمتری می‌بینند و هم کسبه زودتر به فعالیت خود برمی‌گردند و این موضوع منوط به رعایت کردن همه دستورالعمل‌ها توسط همه است نه اینکه فقط اصناف تعطیل یاشند و تجمع و ازدهام در محل‌های دیگر صورت بگیرد. و امیدوارم مردم نیز مانند اصناف تمام دستورالعمل‌های ابلاغ شده از سوی ستاد مقابله با کرونا را رعایت کنند.

نوده‌فراهانی در بخش دیگر صحبت‌های خود به پیگیری‌های اتاق اصناف برای حمایت اقتصادی از واحد‌های صنفی اشاره کرد و افزود: علی‌رغم پیگیری‌های اتاق اصناف و درخواست‌های ما، متاسفانه هنوز واحدهای ما حمایت تسهیلاتی و مالی دریافت نکرده‌اند؛ و تصمیمات اخیر کارگروه اقتصادی ستاد کرونا نیز بیشتر در زمینه دادن مهلت در پرداخت هزینه بوده است در صورتی‌که واحد‌های صنفی ما درآمدی نداشتند که بتوانند هزینه‌های خود را پرداخت کنند و تفاوتی نمی‌کند این پرداخت الان باشد یا در ماه‌های آینده.

وی به مشکل کاهش درآمد واحد‌های صنفی در دوران شیوع کرونا و اعمال محدودیت‌های ناشی از آن اشاره کرد و گفت: اکثر اصناف با مشکل چک برگشتی مواجه شدند که از نظر روحی نیز فشار زیادی به کسبه وارد کرده است.

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه از بانک مرکزی و نظام بانکی کشور خواست تا با توجه ویژه به شرایط کرونایی کشور، از برگشت چک کسبه خودداری کنند.

 
وی افزود: از سوی دیگر از همکاران هم تقاضا داریم تا در این وضعیت خودشان به یکدیگر کمک کنند و با دادن مهلت از برگشت خوردن چک‌های همکاران خود جلوگیری کنند.
 
این در حالی است که چند روز پیش معاون اقتصادی رئیس جمهور از ۱۴ برنامه‌ حمایتی کارگروه‌اقتصادی کرونا خبر داد که دو مورد مربوط به خانوار‌هایی که درآمد ثابت ندارند، ۹ مورد از این تصمیمات برای عموم کسب و کار‌ها و ۳ مورد برای کسب و کار‌های شدیدا آسیب دیده در نظر گرفته شده است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.