پنجشنبه, 7 مرداد 1400 :: Thursday, 29 July 2021
 
کد خبر: 89259

جریمه ۵هزار خودرو از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد دو هفته‌ای

جریمه ۵هزار خودرو از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد دو هفته‌ای
رئیس پلیس راهور گفت: از آغاز اجرای طرح ممنوعیت تردد تاکنون، حدود پنج‌هزار جریمه در کشور انجام شده و تلاش بر این است که با تذکرات و پیامک‌ها اقدامات خود را انجام دهیم و شاهد کمترین جریمه در این رابطه باشیم.
پایگاه خبری ریشه

سردار سیدکمال هادیانفر در گفت‌وگوی خبری از ابتدای آزادراه تهران ـ شمال درباره اعمال محدودیتهای تردد در مسیرهای بین‌ استانی و اقدامات پلیس راهور در این رابطه اظهار کرد: بلافاصله بعد از ابلاغ ستاد ملی مقابله با کرونا، عوامل پلیس راهور در ساعت 24 بامداد 30 آبان ماه، در هزار و 181 نقطه اعم از ورودی و خروجی شهرهای قرمز و نارنجی مستقر شدند و انجام وظیفه کردند.

رئیس پلیس راهور ضمن تقدیر و تشکر از هموطنان در عدم انجام سفر و توجه به توصیه‌ها، افزود: در دو روز از اجرای طرح، در تمام محورها شاهد کاهش تردد هستیم. در 48 ساعت گذشته به 156هزار وسیله‌نقلیه تذکر دادیم که رانندگان 110هزار وسیله‌نقلیه به این تذکرات تمکین کردند و به مبدأ خود بازگشتند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در این طرح با تمام توان خود در حوزه ورودی و خروجی شهرها با تذکر، انجام وظیفه می‌کند.

هادیانفر ادامه داد: بر اساس مصوبات ابلاغ‌شده به پلیس راهور، در شهرها نیز دوربینها فعال هستند و از ساعت 21 تا چهار صبح اعمال قانون می‌کنند.

رئیس پلیس راهور متذکر شد: بیش از هفت‌هزار نفر از پرسنل ما در حوزه راه و شهر این مأموریت خطیر را در کنار کادر بهداشت و سلامت کشور انجام می‌دهند و خوشبختانه تاکنون هیچ گزارشی از تنش رانندگان و پلیس به ما واصل نشده و مردم نهایت همکاری را با پلیس داشته‌اند.

وی متذکر شد: تمام تلاش ما این است که در کنار کادر بهداشت و سلامت جلوی شیوع این بیماری را بگیریم و جرائم صورت‌گرفته نیز به میزان کمی بوده است. تاکنون حدود پنج‌هزار جریمه در کشور انجام شده و تلاش بر این است که با تذکرات و پیامک‌ها اقدامات خود را انجام دهیم و شاهد کمترین جریمه در این زمینه باشیم.

هادیانفر با تأکید بر اینکه این جرائم هم توسط دوربین‌ها و هم توسط افسرهای راهور صورت گرفته، اظهار کرد: اغلب این جرائم در مبادی ورودی انجام شده است.

وی اعلام کرد: دوربینهای راهور، دو شب در محورهای جاده‌ای فقط به تذکر به رانندگان خاطی بسنده کردند و این تذکرات باعث کاهش تردد در جاده شد؛ اما از امروز در محورهای جاده‌ای پلاکهای غیربومی در مبادی ورودی شهرهای قرمز و نارنجی جریمه می‌شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.