پنجشنبه, 6 آذر 1399 :: Thursday, 26 November 2020
 
کد خبر: 89182

کرونا و وضعیت بحرانی اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی

طی هفته‌ های اخیر و همزمان با تشدید شیوع ویروس کرونا، وضعیت اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی بحرانی گزارش شده و ده‌ها نفر نیز به کرونا مبتلا شده اند.
پایگاه خبری ریشه

 طی ماه‌های اخیر بحران شیوع کرونا اراضی اشغالی را فر گرفته و به طور روزانه موارد بسیاری از ابتلا به این ویروس گزارش می‌شود.

در این بین گزارش‌های منتشر شده از زندان‌های رژیم صهیونیستی نشان می‎دهد که روند ابتلای زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نیز بسیار زیاد است.

باشگاه اسرای فلسطین در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که تاکنون ۱۲۳ نفر در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

علاوه بر این به تازگی یکی از زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به دلیل ابتلا به سرطان به شهادت رسید، اما بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی کافی برای این زندانی فلسطینی فراهم نشده است.

کمیته امور اسرای فلسطین ضمن بیان این مطلب که سرویس زندان‌های رژیم صهیونیستی وضعیت این زندانی را نادیده گرفته، تاکید کرد که رژیم صهیونیستی مسئول شهادت این زندانی فلسطینی است.

اما در این بین زندانیان رژیم صهیونیستی در اعتراض به وضعیت نابسامان زندان‌های رژیم صهیونیستی دست به اعتصاب غذا زده و طی هفته‌های اخیر موارد اعتصاب نیز افزایش یافته است.

از جمله این موارد، اعتصاب غذای «ماهر الاخرس» بود که به مدت ۱۰۳ روز به طول انجامید.

در نهایت پس از ۱۰۳ روز اعتصاب غذا، مقام‎های رزیم صهیونیستی با آزادی «ماهر الاخرس»، موافقت کردند.

پایگاه «میدل ایست مانیتور» در گزارشی به اعتصاب غذای اسرای فلسطینی پرداخته و بر این نکته تاکید می‌کند که این امر نشان دهنده بی عدالتی در قابل زندانیان در زندان‌های رژیم صهیونیستی است.

این گزارش می‌گوید که «ماهر الاخرس» در اعتراض به «بازداشت نامحدود بدون اتهام رسمی و محاکمه» دست به اعتصاب غذا زد.

این پایگاه در بخش دیگری نوشت که اعتصاب غذای «ماهر الاخرس» نگرانی سازمان ملل را در پی داشته، اما در عین حال خشونت‌های مستعمرانه رژیم صهیونیستی و بازداشت هزاران فلسطینی تنها به دلیل مقاومت در برابر این استعمار نادیده گرفته می‌شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.