جمعه, 26 دى 1399 :: Friday, 15 January 2021
 
کد خبر: 88916

زیان ۲۷.۵ میلیارد دلاری عربستان از نفت ارزان در سال ۲۰۲۰

زیان ۲۷.۵ میلیارد دلاری عربستان از نفت ارزان در سال ۲۰۲۰
سقوط قیمت نفت که عامل آن افزایش تولید خود عربستان در ماه آوریل بود، بیش از ۲۷.۵ میلیارد دلار به درآمد نفتی آن در سال جاری میلادی ضربه زده است .
پایگاه خبری ریشه

محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با قبول اینکه درآمد فعلی این کشور از فروش نفت برای پرداخت دستمزدها کافی نیست، گفت سقوط قیمت نفت 27.5 میلیارد دلار از درآمد نفتی عربستان را در سال جاری میلادی کم کرده است .

 

وی گفت عربستان سال گذشته پیش‌بینی کرده بود درآمد آن در 2020 برابر با 222 میلیارد دلار (833 میلیارد ریال عربستان) باشد که  137 میلیارد دلار (513 میلیارد ریال) آن از فروش نفت به دست می‌آید . بن سلمان تأکید کرد درآمد نفتی عربستان پس از سقوط قیمت نفت تا 109 میلیارد دلار (410 میلیارد ریال) پایین آمده است .

بنابراین سقوط قیمت نفت که عامل آن افزایش تولید خود عربستان در ماه آوریل بود، بیش از 27.5 میلیارد دلار به درآمد نفتی آن در سال جاری میلادی ضربه زده است .

محمد بن سلمان گفت درآمد فعلی برای پوشش 504 میلیارد ریالی که در بودجه سال جاری برای پرداخت دستمزدها در نظر گرفته شده کافی نیست و تأمین مالی سایر هزینه‌ها از جمله 173 میلیارد ریال هزینه‌های سرمایه‌ای و 69 میلیارد ریال مزایای امنیت اجتماعی و بسیاری صورت حساب‌های دیگر مشکل خواهد بود و این به معنای رکود و از دست رفتن مشاغل است .

سقوط قیمت نفت عربستان را مجبور کرده اقدامات نه چندان خوشایندی اتخاذ کند مثل سه برابر کردن مالیات بر ارزش افزوده، کاهش پرداخت به خانواده های کم درآمد و کم کردن مستمری کارگران دولت .

 

منبع: اویل پرایس

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.