يكشنبه, 2 آبان 1400 :: Sunday, 24 October 2021
 
کد خبر: 88848

با پیگیری دادگستری، ۵۰۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی گلستان سنددار شد

با پیگیری دادگستری، ۵۰۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی گلستان سنددار شد
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با هدف جلوگیری از زمین خواری و دست اندازی به زمین‌های منابع طبیعی تاکنون برای ۵۰۵ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی استان گلستان سند صادر شده است.
پایگاه خبری ریشه

هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان در نشست قضات استان با حضور رئیس دیوان عالی کشور گفت: با هدف جلوگیری از زمین خواری و دست اندازی به زمین‌های منابع طبیعی تاکنون برای ۵۰۵ هزار هکتار آن سند صادر شده است.

هاشمیان افزود: با پیگیری دادستان‌های سراسر استان، سند ۳۷۰ هزار هکتار از ارضی ملی هم در حال صدور است و کار نقشه برداری مابقی یک میلیون و ۲۶۰ هزار هکتار اراضی منابع طبیعی هم آغاز شده است.

هاشمیان در ادامه سخنان خود به تلاش‌های دادگستری استان برای کمک به رونق تولید هم اشاره کرد و گفت: ۵۷۵ واحد تولیدی در دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی استان پرونده دارند که با نامه نگاری و تلاش‌های انجام شده تاکنون مشکل ۳۱۰ واحد، حل و پرونده مختومه شده است.

وی افزود: پارسال و امسال هم با تلاش‌های ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری گلستان ۳۵ واحد تعطیل و نیمه تعطیل به چرخه تولید برگشته اند و ۶۰۰ کارگر این واحد‌ها مشغول کار شدند.

این مقام ارشد قضایی استان از مختومه شدن ۷۱ درصد پرونده‌های معوق در محاکم هم گفت و افزود: این امر با تلاش جهادی قضات محقق شده است.

هاشمیان با قدردانی از حضور بازرسان دیوان عالی در استان‌ها گفت: حضور این هیات‌ها، فرصت تبادل نظر و انتقال تجربیات قضات پیشکوست دیوان را به قضات استان‌ها فراهم می‌کند.

وی افزود: رویکرد این بازرسی‌ها، اصلاحی است و به کیفیت رسیدگی‌ها کمک می‌کند.

هیات بازرسی دیوان عالی کشور از روز شنبه این هفته و برای بررسی مسائل قضایی استان در گلستان به سر می‌برند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.