دوشنبه, 29 دى 1399 :: Monday, 18 January 2021
 
کد خبر: 88812

اظهار نظر‌های مداخله جویانه عامل ایجاد نااطمینانی در بازار سرمایه

اظهار نظر‌های مداخله جویانه عامل ایجاد نااطمینانی در بازار سرمایه
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته برای عرضه در بازار امیدوار کننده است و سازمان بورس برنامه ای دارد که 100 شرکت به صورت عرضه اولیه در بازار شرکت کنند.
پایگاه خبری ریشه

فرهاد دژپسند، در حاشیه جلسه هیئت دولت در مورد وضعیت بازار سرمایه اظهار کرد: دولت با قوائدی که تعریف می کند سعی دارد نوسانات به سمتی رود که شاخص ها و فعالیت به سمتی حرکت کنند که به یک بازار پایدار و در حال رشد تبدیل شود.

وی افزود: در همه دوره ها دو طرف عرضه و تقاضا در چارچوب قوائد و مقرارتی که توسط شورای بورس تصویب می شود نقش موثری ایفا می کنند و گاهی این فضا متاثر از فضای عمومی کشور است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: اخیرا مباحثی از جمله افزایش نرخ سود سپرده های بانکی مطرح شد که در فضای بازار سرمایه اثر گذار بوده است که پی از مدتی از سوی رییس کل بانک مرکزی این موضوع تکذیب شد.

دژپسند در ادامه تاکید کرد: از طرفی افزایش نرخ سود بین بانکی نیز مطرح شد که در حال برنامه ریزی هستیم تا از این روند جلوگیری شود.

وی با اشاره به نااطمینانی های به وجود آمده اخیر به دلیل اظهار نظر های مداخله جویانه در برخی از امور بازار سرمایه گفت: چنین مواردی باعث می شود سهامداران خُرد دچار ضرر شوند و اگر ما مدافع سرمایه داران خُرد در بازار سرمایه هستیم باید از اظهار نظر هایی که در معاملات بازار اختلال ایجاد می کند به شدت خودداری کنیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه به نگرانی های سهامداران از روند شاخص بورس که ممکن است به طور مستمر کاهنده  باشد  اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های صورت گرفته برای عرضه در بازار امیدوار کننده است و سازمان بورس برنامه ای دارد که ۱۰۰شرکت به صورت عرضه اولیه در بازار شرکت کنند.

دژپسند در مورد ظرفیت بازار سرمایه که اخیرا در مورد آن صحبت کرده بود عنوان کرد: بازار بدهی جزء دیگری از بازار سرمایه است و تصمیم ما این است که تمام واگذاری‌ها در دولت در بازار سرمایه صورت گیرد چراکه این بازار شفاف و سالم است و قیمت گذاری به صورت رقابتی انجام می‌شود.

وی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه برای بالا رفتن نقدشوندگی در بازار سرمایه از ۳۶۰ شرکت موجود در بازار سرمایه حدود ۲۰۰ شرکت باید بازارگردانی انجام دهند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در انتها تصریح کرد: هنوز هم معتقدیم که حواشی در بازار وجود دارد که باید هرچه سریعتر رفع شود.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.