يكشنبه, 22 فروردين 1400 :: Sunday, 11 April 2021
 
کد خبر: 88805

قیمت گذاری لاستیک آزاد شد

قیمت گذاری لاستیک آزاد شد
براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت گذاری لاستیک آزاد و به تولیدکنندگان واگذار شد.
پایگاه خبری ریشه

مطابق مصوبه ستاد تنظیم بازار ارز تخصیصی به لاستیک های سنگین وارداتی همان 4200 تومان خواهد بود که مطابق محاسبات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از طریق سامانه جامع تجارت و با حواله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای استانها به فروش می رسد.

همچنین قرار شده لاستیک های سواری تولیدشده با مواد اولیه ارز نیمایی در چارچوب ضوابط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، مشروط براینکه تولید و فروش آن "زنجیره توزیع" در سامانه جامع تجارت ثبت گردد رأسا توسط واحدهای تولیدی قیمت گذاری شوند.

 البته در تبصره این مصوبه عنوان شده عدم رعایت ثبت اطلاعات فروش در سامانه جامع تجارت مصداق تخلف عرضه خارج از شبکه بوده و دستگاه های نظارتی مکلفند با متخلفین برخورد قانونی را انجام دهند.

 علاوه براین براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار برخی از لاستیک های دپو شده با ارز 4200 تومانی که بیش از 8 ماه در انبار عاملین موجود باشد علاوه بر هزینه های تبعین بیشتر برای توزیع کننده لاستیک سنگین تاریخ مصرف آن نیز در حال اتمام می باشد باید در هر استان کمیته ای با ریاست سازمان صنعت معدن و تجارت و با عضویت راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، استانداری و نهادهای نظارتی تشکیل تا نسبت به تعیین و تکلیف لاستیک های دپو شده قبل از سال 99 اقدام نمایند.

علاوه براین کلیه محموله های مواد اولیه ترخیص شده از تاریخ 20 فروردین ماه امسال لغایت اول خرداد ماه امسال به دلیل عدم اعلام قیمت محصولات نهایی تولید شده توسط سازمان حمایت و فروش به قیمت مصوب قبلی مشمول اخذ مابه التفاوت نرخ ارز نمی باشند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.