يكشنبه, 22 فروردين 1400 :: Sunday, 11 April 2021
 
کد خبر: 88708

تامین بازار گوشت تا مرحله عمده‌فروشی به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد

تامین بازار گوشت تا مرحله عمده‌فروشی به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شد
ستاد تنظیم بازار اعلام‌کرد: تامین و تنظیم بازار گوشت قرمز تا مرحله عمده‌فروشی به قیمت مصوب بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است.
پایگاه خبری ریشه

ستاد تنظیم بازار با توجه به تصمیمات جلسه ستاد اقتصادی دولت برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی مبنی بر همکاری مستقیم دو وزارتخانه صنعت و جهاد کشاورزی و تقسیم مسوولیت‌ها برای تامین کالاهای اساسی کشور، مقرر کرد: درخصوص تامین گوشت قرمز (همانند مرغ و تخم‌مرغ در مصوبه ستاد اقتصادی دولت) مسوولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین، تولید، عرضه و تنظیم بازار گوشت تا مرحله عمده‌فروشی به قیمت مصوب بر عهده وزارت جهاد کشاورزی و در مرحله توزیع و خرده فروشی بر عهده وزارت صنعت، معدن و تجارت با محوریت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان باشد.

در این راستا، شرکت پشتیبانی امور دام و مجاز است با رعایت جلوگیری از افزایش قیمت بازار گوشت قرمز با مکانیزم خرید داخلی اقدام کند.

مسوولیت تصمیم‌گیری درباره صادرات و واردات گوشت قرمز از جمله تعیین عوارض یا ممنوعیت بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است و وزارت صنعت همکاری لازم درخصوص تنظیم بازار گوشت قرمز را با وزارت جهاد کشاورزی خواهد داشت.

همچنین ستاد تنظیم بازار مقرر کرد مسوولیت برنامه‌ریزی و هماهنگی تامین، تولید و واردات انواع نهاده‌های کشاورزی و دام و طیور، انواع بذر، سموم، کنجاله، جو، ذرت و تعیین اولویت تخصیص و تامین ارز و ترخیص، به همراه توزیع و نظارت بر آن، بر عهده وزارت جهاد کشاورزی باشد و همچنان فرایند ثبت سفارش نهاده‌های دامی جو، ذرت و کنجاله توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود.

 پیشتر وزیر جهاد کشاورزی گفته بود: تولید مرغ، تخم‌مرغ و گوشت قرمز در کشور در وضعیت خوبی بودهو جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

«کاظم خاوازی» با تاکید بر اینکه تنظیم بازار در سطح خرده‌‍فروشی همچنان در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد، تصریح‌کرد: اکنون ارتباط خوبی بین وزارت جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت و دیگر دستگاه‌های ذیربط وجود دارد و این وعده را به مردم می‌دهیم که در ماه‌های آینده شاهد وضعیت خوبی در بازار باشند.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.