دوشنبه, 29 دى 1399 :: Monday, 18 January 2021
 
کد خبر: 88680

عضو هیئت رئیسه مجلس: دولت وزیر «هماهنگی امور» برای رفع آشفتگی بازار تعیین کند

عضو هیئت رئیسه مجلس: دولت وزیر «هماهنگی امور» برای رفع آشفتگی بازار تعیین کند
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: پیشنهاد می‌کنیم دولت به جای اینکه اصرار به ایجاد وزارتخانه جدید داشته باشد یک وزیر هماهنگ کننده تعیین کند این جای تأسف دارد که چرا رئیس جمهور و معاون اول وی قدرت هماهنگی بین برخی از وزارتخانه‌ها را ندارند.
پایگاه خبری ریشه
حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی با اشاره به به واردات بذر گوجه‌فرنگی از خارج از کشور، گفت: بذر گوجه‌فرنگی به طور صد در صد از خارج به کشور وارد می‌شود و نباید این اتفاق رخ دهد.
وی تأکید کرد: باید مشخص شود که چه کسانی در این زمینه کوتاهی کرده‌اند تا ما به این شرایط رسیده‌ایم.
این نماینده مجلس اظهار داشت: متاسفانه ۹۰ درصد از بذر‌های ما از فرانسه به کشور وارد می‌شود و این جای سوال دارد که چرا باید این مسئله رخ دهد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکید کرد: این جای سوال دارد چرا زمانی که هوا رو به سردی می‌رود و ما با کمبود گوجه‌فرنگی مواجه می‌شویم دولت دست به صادرات این محصول می‌زند؟
 
سلیمی با اشاره به ناهمانگی بخشی در زمینه صادرات گوجه‌فرنگی اظهار داشت: اصلاً مشخص نیست که در این زمینه کدام مسئول هماهنگ کننده نهایی است.
 
این نماینده مجلس تصریح کرد: به نظر بنده دولت به جای اینکه اصرار به ایجاد وزارت خانه جدید داشته باشد یک وزیر هماهنگ کننده تعیین کند این جای تأسف دارد که چرا رئیس جمهور و معاون اول وی قدرت هماهنگی بین برخی از وزارتخانه‌ها را ندارند لذا وقتی شرایط بدین نحو است باید یک وزیر هماهنگی امور تعیین شود تا بازار اینگونه دچار آشفتگی نشود.
 
امکان حلّ مشکلات اقتصادی با مدیریّت هماهنگ دستگاه‌ها
مقام معظم رهبری در تاریخ - ۱۳ آبان - در بیاناتی که به مناسبت سالروز ولادت پیامبر اعظم (ص) و امام صادق (ع) داشتند، فرمودند: خیلی از مشکلات کنونیِ ما ربطی هم به تحریم و مانند این چیز‌ها ندارد؛ مربوط به خود ما است، مربوط به ناهماهنگی‌ها است. این گرانی‌های اخیر واقعاً توجیه ندارد؛ بسیاری از این گرانی‌های اخیر واقعاً توجیه ندارد؛ باید علاج بشود و قابل علاج است؛ بایستی مسئولین با هماهنگی علاج کنند. شما نگاه که میکنید، گرانی از گوشت قرمز و گوشت مرغ و گوجه فرنگی بگیرید تا پوشک بچّه [وجود دارد]؛ خب گرانی‌های اینها، گرانی‌های بی‌دلیلی است، هیچ استدلالی پشت این گرانی‌ها وجود ندارد؛ و جنس هم هست؛ هم وزارت صمت، هم مسئولین تعزیرات، هم بسیج، هم بعضی از دستگاه‌های دیگری که مرتبط با قضیّه هستند، [مثل]گمرک و دیگران، با همدیگر همکاری کنند و این مشکل را از جلوی پای مردم بردارند؛ همه‌ی این‌ها قابل کنترل است؛ بنابراین با مدیریّت هماهنگ دستگاه‌ها این مشکلات قابل برطرف شدن است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.