دوشنبه, 29 دى 1399 :: Monday, 18 January 2021
 
کد خبر: 88468

رویکرد تخصصی به پرونده‌های بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت صلح و سازش در دستورالعمل جدید رییس قوه قضاییه

رویکرد تخصصی به پرونده‌های بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت صلح و سازش در دستورالعمل جدید رییس قوه قضاییه
یک حقوقدان با بیان اینکه دستورالعمل اخیر رییس قوه قضاییه درباره بازار سرمایه نشان می‌دهد شعار تحول در دستگاه قضایی صرفا یک شعار نیست گفت: رویکرد این دستورالعمل رسیدگی تخصصی به پرونده‌های بازار سرمایه و استفاده از ظرفیت صلح و سازش و میانجیگری است.
پایگاه خبری ریشه
عقیل فاضل،  در خصوص دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران بیان کرد: دستورالعمل‌های اخیر ریاست قوه قضاییه نشان می‌دهد که شعار تحول در دستگاه قضایی صرفاً یک شعار نیست.

این حقوقدان افزود: دستورالعمل ساماندهی رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه در ایران در واقع همان ساماندهی بخش دولتی اقتصاد نظام جمهوری اسلامی ایران با استفاده از تمام ابزار‌ها قضایی و ظرفیت‌های قانونی با توجه ویژه به صلح و سازش به منظور اجرای صحیح سیاست‌های اصل ۴۴ قانون اساسی است.

 

 

عقیل فاضل با بیان اینکه رویکرد این دستورالعمل علاوه بر رسیدگی تخصصی به پرونده‌های بازار سرمایه، حمایت قضایی از سرمایه گذاری مولد و سازنده در حوزه بازار سرمایه است، اظهار کرد: در این دستورالعمل بر استفاده از ظرفیت متولیان بازار سرمایه برای صلح و سازش و میانجیگری تاکید شده است و از مردم به عنوان مهمترین مولفه قدرت نظام برای این ساماندهی استفاده می‌شود که البته اگر اراده مردم مبنای حق قرار گیرد سزاوارتر از قانون است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.