سه شنبه, 1 تير 1400 :: Tuesday, 22 June 2021
 
کد خبر: 88420

قدردانی ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس از دستگاه قضا

قدردانی ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس از دستگاه قضا
عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس با بیان اینکه ابلاغ دستورالعمل رسیدگی و ساماندهی پروند‌ه‌های بازار سرمایه به موقع بود، گفت: طبق مواد این دستورالعمل تأکید بر تشکیل شعبات ویژه درباره رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه شده است که این اقدام، اقدام مطلوبی است.
پایگاه خبری ریشه

مسلم صالحی با اشاره به «دستورالعمل ساماندهی و رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه ایران از سوی رییس دستگاه قضا» گفت: ابلاغ این دستور العمل تصمیم مهم و به جایی بود.

وی با بیان اینکه بسیاری از حقوقی‌های بازار سرمایه، مشغول سوء استفاده از این بازار هستند، تاکید کرد: به واقع ورود قوه قضاییه به پرونده‌های بازار سرمایه و نحوه عملکرد کسانی که در این بازار تلاطم ایجاد می‌کنند می‌تواند نقش کنترل کننده این بازار را ایفا کند.

از تصمیم به جا و منطقی حضرت آیت الله رئیسی پیرو ابلاغ دستورالعمل ساماندهی در رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه تشکر می‌کنم

صالحی تصریح کرد: بنده به عنوان عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس از تصمیم به جا و منطقی حضرت آیت الله رئیسی پیرو ابلاغ دستورالعمل ساماندهی در رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه تشکر می‌کنم.

 
وی افزود: همچنین ما نمایندگان حاضریم به هر نحوی که شده از این تصمیم قوه قضاییه حمایت کنیم تا این گونه موارد عملیاتی شود همچنین قوه قضاییه اگر در حوزه مسائل تقنینی نیاز به کمک مجلس داشته باشد حاضریم این قوه راهمراهی کنیم.

صالحی با بیان اینکه ابلاغ دستورالعمل رسیدگی و ساماندهی پروند‌ه‌های بازار سرمایه به موقع بود، اظهار داشت: این تصمیم به طور صد در صد تصمیم به جایی بود. همچنین طبق مواد این دستورالعمل تأکید بر تشکیل شعب ویژه درباره رسیدگی به پرونده‌های بازار سرمایه شده است که این اقدام، اقدام مطلوبی است.

عضو ناظر مجلس در شورای‌عالی بورس اظهار داشت: همچنین طبق مواد این دستورالعمل عنوان شده که قضات آموزش مربوط به بازار سرمایه را فرا خواهند گرفت که این امر لازم و ضروری بوده است. چرا که قضاتی که می‌خواهند درباره پرونده‌های بورسی اظهار نظر کنند باید آگاهی نسبت به امور مربوط به این بازار داشته باشند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.