شنبه, 8 آذر 1399 :: Saturday, 28 November 2020
 
کد خبر: 88406

جلسه دادرسى الكترونيك برای اولین بار در دادسرای تهران برگزار شد

جلسه دادرسى الكترونيك برای اولین بار در دادسرای تهران برگزار شد
براى اولين بار جلسه دادرسى الكترونيك به منظور تفهيم اتهام و اخذ آخرين دفاع در خصوص پرونده دو متهم نگهدارى مواد مخدر در دادسراى عمومى و انقلاب ناحيه ٢٤ تهران برگزار شد.
پایگاه خبری ریشه

براى اولين بار جلسه دادرسى الكترونيك به منظور تفهيم اتهام و اخذ آخرين دفاع در خصوص پرونده دو متهم نگهدارى مواد مخدر در شعبه ٦ بازپرسى دادسراى عمومى و انقلاب ناحيه ٢٤ تهران ويژه مبارزه با مواد مخدر برگزار شد.

مهدى مهرانگیز، معاون دادستان تهران در این رابطه اظهار کرد: براى اولین بار در مجموعه دادسراى عمومى و انقلاب تهران حسب تاکیدات  ریاست قوه قضاییه و بخش انفوماتیک دستگاه قضا به صورت ویدئوکنفرانسى از زندان قزلحصار تفهیم اتهام براى دو متهم انجام شد.

دادرسی الکترونیک

وی ضمن قدردانى از مسئولان قوه قضاییه به منظور فراهم کردن زیرساخت‌ها براى برگزارى این جلسه به صورت آنلاین اظهار کرد: این اقدام در راستای سیاست‌هاى قوه قضاییه به منظور استفاده از لوازم الکترونیکى و تامین زیرساخت‌ها توسط معاونت فناورى قوه قضاییه صورت گرفت.

مهرانگیز در حاشیه برگزارى اولین جلسه دادرسى الکترونیک در دادسراى عمومى و انقلاب تهران و در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به نقش دادرسى‌هاى الکترونیک در زمینه کاهش اطاله دادرسى اظهار کرد: سیاست قوه قضاییه بر این است که این رویه حتى بعد از کرونا هم ادامه پیدا کند. تلاش داریم همه شعب دادسرای مواد مخدر را به سیستم‌هاى الکترونیکى مجهز کنیم تا تمام شعب بتوانند از طریق ویدئوکنفرانس تفهیم اتهام را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.