شنبه, 8 آذر 1399 :: Saturday, 28 November 2020
 
کد خبر: 88399

خطر ورشکستگی حدود ۲۰۰ فرودگاه در اروپا و بیکاری ۲۸۰ هزار نفر

خطر ورشکستگی حدود ۲۰۰ فرودگاه در اروپا و بیکاری ۲۸۰ هزار نفر
مجمع فرودگاه‌های اروپا هشدار داد ۱۹۳ فرودگاه این منطقه به خاطر کاهش تعداد مسافران تحت تأثیر همه‌گیری ویروس کرونا طی ماه های آینده در خطر ورشکستگی و ۲۷۷ هزار شغل در خطر نابودی قرار دارند.
پایگاه خبری ریشه

مجمع فرودگاه‌های اروپا هشدار داد اگر رفت و آمد مسافران از شوک همه‌گیری ویروس کرونا خارج نشده و رو به بهبود نرود، 193 فرودگاه این منطقه طی ماه های آینده در خطر ورشکستگی قرار خواهند داشت.

 

 این سازمان طی بیانیه‌ای در روز سه‌شنبه اعلام کرد این قطب های هوانوردی 277 هزار شغل را شامل شده و 12.4 میلیارد یورو (14.7 میلیارد دلار) تولید ناخالص داخلی اروپا را تشکیل می‌دهند.

 طبق اطلاعیه شورای بین المللی فرودگاه های اروپا (ACI)، در حالی که این فرودگاه های در معرض ورشکستگی بیشتر قطب‌های کوچکتر منطقه‌ای هستند، ولی بسته شدن آنها تأثیر فلج‌کننده‌ای بر اقتصاد خواهد گذاشت و باعث نابودی بخش قابل توجهی از سیستم حمل و نقل هوایی در اروپا می‌شود.

 فرودگاه‌های بزرگتر هم در برابر تأثیرات همه‌گیری ویروس کرونا ایمن نیستند. این ویروس حمل و نقل مسافران را 73 درصد در سپتامبر کاهش داده است. فرودگاههای اروپا در ماه گذشته میلادی 172.5 میلیون مسافر کمتری داشتند. به این ترتیب، کاهش سالانه مسافران به 1.29 میلیارد نفر می‌رسد

 16 میلیارد یورو (18.91 میلیارد دلار) طی بحران کرونا بر بدهی 20 فرودگاه برتر اروپا اضافه شده است که معادل 60 درصد درآمد آنها طی یک سال معمولی است.

 شورای بین المللی فرودگاه های اروپا از دولت ها خواست حمایت بیشتری از این بخش آسیب‌دیده انجام دهند و هشدار داد وضع موقت قرنطینه ها به جای انجام تست کرونا تصمیم خوبی نخواهد بود و تنها باعث ورشکستگی تعداد بیشتری از فرودگاه‌های منطقه می‌شود.

 

منبع: راشا تودی

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.