سه شنبه, 12 مرداد 1400 :: Tuesday, 3 August 2021
 
کد خبر: 88363

ولایتی: سپاه در تدوین و نگهداری اسناد دفاع مقدس بسیار موفق بوده است

ولایتی: سپاه در تدوین و نگهداری اسناد دفاع مقدس بسیار موفق بوده است
مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست.
پایگاه خبری ریشه

علی اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی در بازدید از مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه آینده‌نگری، هوشمندی و نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: خوشبختانه سپاه پاسداران با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری را به‌طور کامل برطرف کند.

 ظهر امروز دوشنبه پنجم آبان ماه، علی‌اکبر ولایتی مشاور امور بین‌الملل رهبر انقلاب اسلامی و رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام از مخزن و آرشیو اسنادی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس بازدید کرد.
ولایتی که خود در دوران دفاع مقدس رئیس دستگاه دیپلماسی، وزیر امور خارجه و عضو شورای‌عالی دفاع بود، پس از بازدید مخزن اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، فعالیت این مرکز را بسیار مهم و بزرگ برشمرد و گفت: ملت ایران در طول تاریخ تجربیات زیادی را کسب کرده است ولی متأسفانه تاریخ ما را دیگران بر اساس آنچه خود می‌خواستند، نوشته‌اند و در این میان مردم ایران مظلوم واقع شده‌اند.
وی جمع‌آوری اسناد و ثبت و ضبط جلسات فرماندهان در دوران دفاع مقدس را نشانه نقش روشن سپاه در دوران دفاع مقدس دانست و اظهار کرد: خوشبختانه سپاه پاسداران با جمع‌آوری این اسناد در دوران دفاع مقدس توانسته است نقص تجربه‌نگاری را به‌طور کامل برطرف کند.
در این بازدید طبق توافقی که میان علی‌اکبر ولایتی و سردار علی‌محمد نائینی ریاست مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس صورت گرفت، یادداشت‌های ولایتی که در حوزه دیپلماسی خارجی دفاع مقدس و انقلاب اسلامی است و به‌صورت روزانه نوشته شده، توسط مرکز منتشر خواهد شد.
همچنین در این جلسه قرار شد تاریخ شفاهی ولایتی و نقش وی در دوران دفاع مقدس توسط مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس برگزار شود.

 

در پایان این بازدید ولایتی بر دفتر یادبود بخش مخزن مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، یادداشتی را نوشت که بدین شرح است:

دفاع مقدس ,
بسم الله الرحمن الرحیم
خداوند بزرگ را سپاس می‌گویم به این حقیر توفیق عطا فرمودند که از مرکز اسناد افتخارآفرین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بازدید نمایم.
بحمدالله برادران سپاه پاسداران در تدارک، تدوین و نگهداری اسناد بسیار موفق بوده‌اند. خداوند بر توفیقات ایشان به‌عنوان یکی از دوستداران دفاع مقدس بیفزاید.
علی‌اکبر ولایتی

1399/8/5

 

منبع: مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس

انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.