شنبه, 15 آذر 1399 :: Saturday, 5 December 2020
 
کد خبر: 88269

رهایی ۲ نفر محکوم به قصاص از چوبه دار در ماهشهر

 رهایی ۲ نفر محکوم به قصاص از چوبه دار در ماهشهر
رییس دادگستری ماهشهر گفت: رییس و اعضاء خدوم و پر تلاش شعبه ۵ شورای حل اختلاف این شهرستان توانستند از ادامه اختلاف بین دو طایفه در ماهشهر با جلب رضایت اولیاء دم جلوگیری و ۲ نفر محکوم به قصاص را از چوبه دار رها و این پرونده را پس از ۶ سال منتهی به صلح و سازش کنند.
پایگاه خبری ریشه

محمد دانشور گفت: در شهریور ماه ۱۳۹۳ اختلافی بین ۳ نفر رخ می‌دهد که پس از مدتی بین آنان درگیری بوجود آمد که در این نزاع یک نفر به قتل می‌رسد و قاتلین پس از مدت کوتاهی دستگیر و بعد از طی مراحل قضایی محکوم به قصاص می‌شوند.

وی افزود: از همان ساعت اولیه این اتفاق، بزرگان، سران عشایر و خیرین برای جلوگیری از ادامه اختلافات بین این دو طایفه و همچنین ایجاد صلح و سازش بین آن‌ها تلاش کردند، ولی نتیجه‌ی حاصل نشد.

دانشور در ادامه اظهار داشت: با توجه به بافت عشایری این شهرستان و درخواست مکرر خانواده قاتلین و همچنین پشیمانی محکومین، پرونده جهت ایجاد صلح و سازش و کاهش اختلافات بین این ۲ طایفه به شعبه ۵ شورای حل اختلاف ارجاع گردید.

وی خاطر نشان کرد: رئیس و اعضاء شعبه ۵ شورای حل اختلاف ماهشهر با دعوت از بزرگان هر ۲ طایفه و خانواده مقتول و برگزاری چندین جلسه با آنان، توانستند در یک اقدام خدا پسندانه و جهادی و چند روز قبل اجرای حکم قصاص، رضایت اولیاء دم را جلب و اختلاف ۶ ساله بین این ۲ طایفه را منتهی به صلح و سازش کنند.

رییس دادگستری ماهشهر از تلاش‌ها و زحمات رییس و اعضاء شعبه ۵ شورای حل اختلاف این شهرستان، بزرگان، ریش سفیدان و خیرین که در ایجاد صلح و سازش بین این ۲ طایفه اقدام نمودند تقدیر کرد و افزود: همه باید بر پیشگیری از نزاع‌ها تلاش کنیم و نگذاریم چنین حوادثی باعث رنجش و سلب آسایش مردم گردد و باید تلاش کنیم اگر درگیری رخ داد بلافاصله زمینه را برای ایجاد صلح و سازش فراهم و از چنین حوادثی جلوگیری بعمل آوریم.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.