دوشنبه, 31 خرداد 1400 :: Monday, 21 June 2021
 
کد خبر: 88166

ترامپ و طرح فرضیه زنده بودن «بن لادن»؛ رییس جمهور آمریکا به دنبال چیست؟

دونالد ترامپ اخیرا ادعاهایی در مورد مرگ اسامه بن لادن داشته است. اما هدف او از طرح این موضوع در برهه حساس انتخاباتی چیست؟
پایگاه خبری ریشه
«باراک اوباما»، رییس‌جمهور وقت آمریکا، در کاخ سفید و در شامگاه یکم ماه می ۲۰۱۱ (۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۰) اعلام کرد که «اسامه بن‌لادن»، به دست ارتش آمریکا کشته شده است.
 
اوباما همچنین مدعی شد «کسب اطلاعات در رابطه با بن لادن در ماه آگوست گذشته افزایش یافت و نهایتا هفته گذشته ما اطلاعات کافی را در مورد محل پنهانی اسامه بن لادن به دست آوردیم و نیرو‌های آمریکایی حمله‌ای را در پاکستان انجام دادند و باعث کشته شدن بن لادن شدند؛ ما الان جسد بن لادن را در اختیار داریم.»
 
پس از اعلام خبر مرگ «بن‌ لادن»، مردم بعضی از شهر‌های آمریکا به شادی پرداختند.
 
جسد «بن لادن»، به گفته ارتش آمریکا از یک ناو جنگی این کشور به آب انداخته شد.
 
همان زمان نیز برخی ادعا کردند که «بن لادن»، کشته نشده است؛ چرا که تصاویری که از او منتشر شد، در تطبیق با تصاویر دیگر او همخوانی نداشت؛ برخی رسانه‌ها این ادعا را مطرح کرده بودند.
 
اما سرانجام این باور در میان افکار عمومی جهان پدید آمد که «بن لادن»، واقعا کشته شده است.
 
اکنون «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا، در یک ادعای چالش برانگیز گفته است که «بن لادن»، سرکرده القاعده زنده است!
 
رییس جمهور آمریکا در توییتی ادعا کرد که «اسامه بن‌لادن»، همچنان در قید حیات است و ارتش آمریکا به جای «بن‌ لادن»، بدل او را کشته است.
 
توییت ترامپ، جنجال گسترده‌ای در آمریکا به راه انداخت اما پرسش این است که دونالد ترامپ، چرا چنین ادعایی کرده است؟
 
آیا واقعا «اسامه بن لادن»، سرکرده گروه القاعده زنده است یا این که رییس جمهور آمریکا در کارزار انتخاباتی قصد دارد رقیب خود را تخریب کند؟
 
ترامپ هچون فردی می‌ماند که به نجات غریق نیاز دارد، اما هیچ نجات غریقی خود را برای نجات او به خطر نمی‌اندازد؛ چرا که می‌داند خود نیز غرق خواهد شد.
ترامپ در ماجرای ادعای خود دو هدف را نشانه رفته است؛ نخست، اینکه نظام سیاسی حاکم بر آمریکا را در ماجرای کشتن «بن لادن»، به چالش کشیده و حاکمیت را دروغگو معرفی کرده است و دوم، «جو بایدن»، که در زمان «باراک اوباما»، رییس جمهور پیشین آمریکا، معاون او بود، تخریب و فریبکار جلوه دهد؛ چرا که او در کابینه دولت اوباما حضور داشت و اکنون که رقابت‌های انتخاباتی در آمریکا به اوج خود رسیده است، با این ادعا گمان می‌کند رقیب را «ناک اوت» خواهد کرد.
 
اما ترامپ باز هم مرتکب اشتباه بزرگی شده است، اشتباهی که می‌تواند شکست او را در عرصه انتخابات مسجل کند.
 
ارتش آمریکا با بهره گیری از گروه ویژه خود به نام «دلتا» عملیاتی را علیه یک سرکرده القاعده در خاک پاکستان انجام داد و در پایان عملیات اعلام کرد «بن لادن» در جریان درگیری کشته شده است.
 
کشتن «بن لادن» برای آمریکا یک «افتخار نظامی» بود و به همین خاطر تبلیغات گسترده‌ای بر سر کشتن سرکرده القاعده به راه انداخت و از آن بهره سیاسی برد؛ چرا که در میان افکار عمومی القا کرد که آمریکا جهان را از شر یک تروریست نجات داده است و از این پس امنیت برقرار خواهد شد.
 
ترامپ با طرح ادعای خود در واقع ارتش آمریکا را تخریب کرده است، ارتشی که خود را «قدرتمندترین ارتش جهان» می‌داند؛ ترامپ نیز به این ارتش و تسلیحات آن می‌بالد و می‌نازد.
 
قطعا ترامپ به حمایت پنتاگون در کارزار انتخاباتی نیاز دارد، اما آیا اکنون که او این گونه ارتش آمریکا را ضایع کرده است، می‌تواند روی حمایت پنتاگون حساب کند؟!
 
ارتش آمریکا و فرمانده عملیات علیه «بن لادن» در خاک پاکستان نسبت به ادعای ترامپ واکنش نشان دادند.
 
«رابرت اونیل»، از تفنگداران سابق نیروی دریایی آمریکا که سال ۲۰۱۱ اعلام کرد «بن لادن» را با دستور «باراک اوباما» رییس جمهور پیشین آمریکا کشته است، در این باره گفت «مردان بسیار شجاعی با خانواده خود خداحافظی کرده و رفتند تا بن لادن را بکشند؛ ما از باراک اوباما دستور گرفتیم؛ کسی که کشتیم بدل او نبود؛ متشکرم آقای ترامپ. من می‌دانم چه کسی را کشته‌ام رفیق.»
 
قدر مسلم ادعای دونالد ترامپ، مبنی بر زنده بودن «اسامه بن لادن»، سرکرده گروه القاعده کمکی به او در رقابت‌های انتخاباتی نخواهد کرد حتی بلکه باعث کاهش محبوبیت و ریزش آرا ترامپ خواهد شد؛ ترامپ با رفتار‌هایی که از او سر می‌زند در حال نابودی خود است.
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.