سه شنبه, 29 مهر 1399 :: Tuesday, 20 October 2020
 
کد خبر: 88043

شرط حضور فیلم‌های ایرانی در اسکار ۲۰۲۰ اعلام شد

شرط حضور فیلم‌های ایرانی در اسکار ۲۰۲۰ اعلام شد
سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار ۲۰۲۰ گفت: هنوز آکادمی اسکار ۲۰۲۰ در نحوه برگزاری این دوره از مراسم تغییری نداده و بعید است که تغییری هم بدهد، طی آخرین بیانیه و با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها، آکادمی امکان حضور آثاری که اکران آنلاین شده اند را هم فراهم کرده است.  
پایگاه خبری ریشه

رائد فریدزاده پیرامون وضعیت انتخاب نماینده سینمای ایران برای اسکار ۲۰۲۰ پس از تعطیلات طولانی مدت اخیر سالن‌های سینما به دلیل شیوع بیماری کرونا گفت: هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار تا تاریخ پایان دسامبر ۲۰۲۰ یعنی دی ماه سال جاری فرصت دارد تا نماینده خود را به آکادمی اسکار معرفی نماید. به همین سبب ما تنها فیلم‌هایی را که اکران شده و از سوی سازمان سینمایی معرفی شده باشند را ملاک انتخاب قرار خواهیم داد.

وی در همین راستا ادامه داد: در وضعیت فعلی و تعطیلی دوباره سینما‌ها به دلیل شیوع موج سوم بیماری کرونا تنها راه برای حضور آثار در فهرست نامزد‌های نماینده سینمای ایران برای اسکار ۲۰۲۰ آن است که حداقل هفت روز اکران آنلاین داشته باشند، در غیر این صورت و با تعطیلی ادامه دار سینما‌ها هیچ راهی برای حضور آثار در این فهرست وجود ندارد.  

سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار ۲۰۲۰  شرط حضور در فهرست نهایی نماینده سینمای ایران را اینگونه تشریح کرد: تمامی آثار صرفا باید چه به صورت فیزیکی و چه به صورت آنلاین هفت روز نمایش داشته باشند، پس تمامی آثاری که می‌خواهند شانس حضور در اسکار را داشته باشند باید از یکی از این دو راه وارد عمل شوند، فعلا که سینما‌ها تعطیل هستند پس تنها راه اکران آنلاین است.  

وی در همین رابطه تصریح کرد: قاعده حضور در اسکار توسط خود آکادمی تنظیم شده و راه دومی برای ما وجود ندارد، تاکنون هم آکادمی بیانیه تازه‌ای نسبت به چگونگی حضور آثار در مراسم نهایی را نداده است و ما هم باید بنا به اطلاعیه قبلی عمل کنیم. به همین منوال مبنای کار ما فهرستی است که از سوی سازمان سینمایی به هیات انتخاب آثار ارائه می‌شود و این فهرست تنها شامل فیلم‌هایی می‌شود که اکران شده باشند.

فریدزاده ادامه داد: هنوز آکادمی اسکار ۲۰۲۰ در نحوه برگزاری این دوره از مراسم تغییری نداده و بعید است که تغییری هم بدهد، طی آخرین بیانیه و با توجه به شیوع بیماری کرونا و تعطیلی سینماها، آکادمی امکان حضور آثاری که اکران آنلاین شده اند را هم فراهم کرده است.  

سخنگوی هیات معرفی فیلم ایرانی به اسکار ۲۰۲۰ خاطرنشان کرد: طی سال‌های گذشته نماینده نهایی سینمای ایران برای حضور در مراسم اسکار توسط هیات انتخاب مشخص شده و امسال هم بدون شک تصمیم نهایی تنها بر عهده این هیات بوده و هیچ نظر بیرونی بر آن ورود نخواهد داشت.  

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.