شنبه, 28 فروردين 1400 :: Saturday, 17 April 2021
 
کد خبر: 87965

ایران یکجانبه‌گرایی آمریکا را تهدید واقعی حقوق بشر دانست

ایران یکجانبه‌گرایی آمریکا را تهدید واقعی حقوق بشر دانست
نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد یکجانبه‌گرایی آمریکا را تهدید واقعی حقوق بشر در جهان دانست و از بی‌اقدامی مجامع مربوطه انتقاد کرد.
پایگاه خبری ریشه

محمد زارعیان در نشست کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد که با حضور میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

وی افزایش یکجانبه‌گرایی را یک تهدید واقعی جهانی برای حمایت و ارتقای حقوق بشر دانست و افزود: تاثیر و دامنه اقدامات اجباری یکجانبه غیرقانونی که به مردم ایران تحمیل شده است، حتی در زمان شیوع بیماری همه‌گیری تشدید شده است.
نماینده ایران در کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد ادامه داد: دولت آمریکا منافع سیاسی شهروندان ایران را به ویژه آسیب‌پذیرترین آنها از جمله زنان، کودکان، افراد مسن و افرادی که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند، هدف قرار داده است. این چیزی جز تروریسم اقتصادی نیست.
زارعیان با ابراز تاسف از اقدامات یکجانبه آمریکا تاکید کرد: ده‌ها میلیون نفر در سراسر جهان تحت اقدامات اجباری یک جانبه قرار گرفته اند اما توجه لازم به این جنایت و نسل‌کشی ناشی از نقض گسترده حقوق بشر نشده است.
وی در این نشست از کمیسر عالی حقوق بشر این سوال را مطرح کرد که «آیا راهی وجود دارد که صدای قربانیان بی‌گناه اقدامات یکجانبه اجباری شنیده و مصائب آنها جبران شود؟»

در این نشست که به صورت مجازی برگزار شد کمیسر عالی حقوق بشر از ژنو مشارکت کرده بود، کشورهای مختلف نقطه نظرات خود را درباره حقوق بشر و انتظاراتی که از کمیساریا و شورای حقوق بشر دارند، برشمردند و سوالات خود را از این مقام سازمان ملل متحد پرسیدند.

باشله هم در پایان با یک جمع بندی کلی به سوالات مطرح شده پاسخ داد.

منبع: خبرگزاری ایرنا
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.