جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 87930

خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس همچنان در حد حرف

خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس همچنان در حد حرف
با وجود اینکه مسئولان وزارت ورزش و جوانان قول داده بودند استقلال و پرسپولیس تا پایان شهریور خصوصی شوند، اما این اتفاق رخ نداد.
پایگاه خبری ریشه

داستان خصوصی شدن دو باشگاه ز به یک داستان کلیشه‌ای تبدیل شده است که از سال‌های گذشته تا به امروز ادامه پیدا کرده اما هیچ گاه نتیجه‌ای به دنبال نداشته است. حتی زمانی که وزارت ورزش تاسیس نشده بود و سازمان تربیت بدنی، متولی ورزش کشور بود هم مدام در مورد خصوصی‌سازی این ۲ باشگاه صحبت می‌شد و شاید به همین خاطر است که دیگر اهالی فوتبال ایران امیدی به رخ دادن این اتفاق ندارند.

پروژه‌ای که شکست خورد
از چند ماه گذشته وزارت ورزش و جوانان یک بار دیگر پروژه خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس را کلید زد؛ پروژه‌ای که طبق قولی که مسئولان وزارت ورزش داده بودند قرار بود تا شهریور امسال به نتیجه برسد اما در ادامه عنوان شد که نهایتا تا پایان مهر امسال، این دو باشگاه خصوصی خواهند شد.

مهدی علی‌نژاد، معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، درباره اینکه خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس چه زمانی انجام می‌شود، به میزان گفته بود: قرار بود در شهریور استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند، اما مشکلاتی پیش آمد که این کار به تاخیر افتاد. در بحث افزایش سرمایه آنها مشکلاتی بود که با پیگیری‌های وزیر ورزش و سایر مسئولان این مشکلات حل شد. اتفاق مهمی که برای خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس صورت خواهد گرفت این است که واگذاری آنها براساس مزایده نخواهد بود و مردم صاحب این باشگاه‌ها خواهند شد.

وزارت ورزش برای اینکه سرمایه استقلال و پرسپولیس را افزایش دهد برخی ورزشگاه‌ها را به این دو باشگاه واگذار کرد؛ اقدامی که می‌تواند مثمرثمر باشد، اما به نظر می‌رسد این واگذاری به تنهایی نمی‌تواند باعث تغییر اوضاع سرخابی‌ها کند.

اظهارنظرهای قهرمانانه
ژاله فرامرزیان، معاون مالی و توسعه نیروی انسانی وزارت ورزش در گفت‌وگویی که با میزان داشت، به گونه‌ای صحبت کرد که به نظر می‌رسید واگذاری استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی نهایی شده است. او گفته بود: روند خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس بسیار سنگین و زمان‌بر بود. این ۲ باشگاه اموال و املاکی داشتند که فاقد سند بود و مسائل غیرشفاف بسیاری وجود داشت. همه مسئولان از وزیر ورزش و معاونان وزارت تا مسئولان سازمان خصوصی‌سازی تلاش کردند که استقلال و پرسپولیس شفاف شوند.

جمشید تقی‌زاده، معاون حقوقی وزارت ورزش هم به میزان گفته بود: با توجه به حساسیت موضوع استقلال و پرسپولیس، وزیر ورزش از همان ابتدای مسئولیتش تلاش کرد که به هر نحوی شده این ۲ باشگاه به بخش خصوصی واگذار شوند. برای این واگذاری ۵۶ جلسه را در طول ۱۱ ماه برگزار کردیم. بنای این کار از سال ۹۷ و با مصوبه هیئت وزیران آغاز شد. برخی از این جلسات در وزارت ورزش بود و برخی دیگر نیز با حضور مسئولان سازمان خصوصی‌سازی برگزار شد. همچنین شفاف‌سازی صورت‌های مالی و برگزاری مجامع این دو باشگاه از دیگر اقداماتی بود که انجام دادیم. در بخش‌های مالی و املاک این ۲ باشگاه کار‌های بزرگی انجام شد.

وی همچنین گفته بود: در نهایت این که خوشحالم با تلاش‌های همکارانم سند مالکیت ورزشگاه درفشی‌فر بعد از ۵۰ سال و سند ورزشگاه مرغوبکار بعد از ۴۰ سال گرفته شده است و سند کمپ مرحوم حجازی بعد از ۳۰ سال تا چند دیگر صادر خواهد شد. با مصوبه هیئت وزیران مجموعه ورزشی شهدای گمنام و ورزشگاه درفشی‌فر به باشگاه پرسپولیس و ورزشگاه مرغوبکار و کمپ مرحوم حجازی هم به استقلال واگذار شدند. باید از نهاد‌های حقوقی هم که نقش ویژه‌ای در کار‌های مربوط به اسناد این دو باشگاه داشتند تشکر کنم. ان‌شاءالله با تلاش‌های صورت گرفته تا یکی دو ماه آینده مقدمات حضور این دو باشگاه در بورس فراهم خواهد شد.

همه این اظهارنظر‌ها به اول شهریور امسال برمی‌گردد؛ یعنی کمتر از یک ماه تا مهر ۹۹ اما در این چند روز اخیر دیگر هیچ کدام از مسئولان وزارت ورزش صحبتی در خصوص واگذاری استقلال و پرسپولیس نمی‌کنند. با این شرایط به نظر می‌رسد خصوصی شدن استقلال و پرسپولیس در این دولت هم رخ نخواهد داد و صحبت درباره واگذاری سرخابی‌ها، بیشتر جنبه تبلیغاتی داشته است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.