دوشنبه, 26 مهر 1400 :: Monday, 18 October 2021
 
کد خبر: 87702

مقام ارشد ارتش: امنیت در مرز‌های ایران برقرار است

مقام ارشد ارتش: امنیت در مرز‌های ایران برقرار است
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش گفت: با حضور نیرو‌های هوشیار مرزبانی، نیروی زمینی ارتش، سپاه، همه و همه امنیت در مرز‌های ما برقرار است و مشکل خاصی نداریم.
پایگاه خبری ریشه
امیر سرتیپ حمزه بیدادی با اشاره به مناقشه قره‌باغ، گفت: کشورهای درگیر مناقشه قره‌باغ(ارمنستان و جمهوری آذربایجان) همسایه ما هستند، هر چه آرامش آن طرف مرزها باشد سر ریز آن هم به سمت کشور ماست.

وی افزود: برخی از گلوله‌ها در جریان این مناقشه به مناطقی از کشور ما اصابت کرده است، اگر مناقشه‌ای در کشورهای همسایه باشد، طبیعتاً برای ما هم خوب نیست.

دوست داریم آرامش در کشورهای همسایه وجود داشته باشد

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش تأکید کرد: دوست داریم آرامش در کشورهای همسایه وجود داشته باشد و مرز‌های‌مان کماکان امن باشد.

خباثت، کار رژیم صهیونیستی است
بیدادی در پاسخ به این سؤال که رد پای رژیم صهیونیستی را در مناقشه قرباغ چطور ارزیابی می‌کنید؟، تصریح کرد: خباثت، کار رژیم صهیونیستی است، این رژیم جعلی دلش برای مردم جمهوری‌آذربایجان نمی‌سوزد و نه برای هیچ کشور دیگری.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش افزود: رژیم صهیونیستی فقط منافع خباثت‌آلود خودش را دنبال می‌کند و دنبال جا پا در تمام خاورمیانه(غرب آسیا) است. از طرفی با امارات و بحرین و برخی کشور ها هم زمزمه است که این تفاهم را انجام بدهد، دنبال داشتن جاپایی اطراف ایران است.

تجهیزات به روزی در مرز مستقر است
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای جنوب غرب ارتش با اشاره به وضعیت مرز، اضافه کرد: الحمدالله با وجود نیروهای مسلح و مقتدر ما و بهره‌گیری از تجهیزات روز، در نیروی زمینی ارتش را عرض کنم؛ دوربین‌های صداد، بالن‌ها، حساسه‌ها، وسایل اوپتیکی و الکترونیکی که در مرز مستقر است؛ با حضور نیروهای هوشیار مرزبانی، نیروی زمینی ارتش، سپاه، همه و همه امنیت در مرزهای ما برقرار است و مشکل خاصی نداریم.

امیر سرتیپ «امیر حاتمی» وزیر «دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح» روز گذشته با اشاره به مناقشات اخیر کشور‌های آذربایجان و ارمنستان با بیان اینکه امنیت مرز‌های جمهوری اسلامی ایران برای نیرو‌های مسلح مقتدر و شجاع کشور یک موضوع اصلی، حیاتی و بسیار مهم است گفت: در این حادثه گاهی به خطا گلوله‌هایی به مرز‌های جمهوری اسلامی ایران اصابت کرد که تذکرات لازم به هر دوکشور داده شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران مناقشات را در منطقه به دقت رصد و دنبال می‌کند تصریح کرد: جان شهروندان و امنیت خاک مقدس ایران اسلامی یک موضوع مهم و حیاتی است و به هیچ وجه قابل قبول نیست که به علت کم دقتی و بی‌توجهی گلوله به خاک کشورمان اصابت کند.

وی تاکید کرد: چنانچه این موارد و این بی دقتی‌ها توسط کشور‌های طرف مناقشه ادامه پیدا کند قطعاً تمهیدات بیشتری اتخاذ خواهد شد.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.