جمعه, 2 مهر 1400 :: Friday, 24 September 2021
  • نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    نسل کشی عربستان در یمن با کمک طرف‎های غربی

    با وجودی که یمن نزدیک به ۶ سال است که تحت حملات جنایتکارانه رژیم سعودی و همپیمانان او قرار دارد و هر روز شرایط برای این کشور وخیم‌تر می‌شود، اما واکنشی از سوی جهان و سازمان‌های بین المللی نسبت به جنایات سعودی و امارات دیده نمی‌شود.
 
کد خبر: 87667

مبتلایان کرونا تا پایان دوره بیماری نباید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند

مبتلایان کرونا تا پایان دوره بیماری نباید واکسن آنفلوآنزا تزریق کنند
متخصص بیمارى‌هاى عفونى و گرمسیرى دانشگاه علوم پزشکى هرمزگان گفت: افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند تا پایان دوره بیماری نباید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چراکه امکان تداخل پادتن کرونا در بدن این افراد با پادتن آنفلوآنزا وجود دارد.
پایگاه خبری ریشه

پریوش داوودیان‌  اظهار داشت: ما هیچ نوع واکسنی را در حالتی که فرد مبتلا به یک بیماری ویروسى نظیر کرونا باشد، تزریق نمی‌کنیم چرا که هر واکسنی عوارضی دارد و در صورت تزریق به فرد مبتلا به کرونا، عوارض واکسن و علائم بیمارى با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شود.

 ادامه داد: وقتی این تداخل به‌وجود بیاید دیگر مشخص نمی‌شود که علائم بروزکرده جزو عوارض واکسن است یا علائم ابتلا به بیمارى و باید تمام عوارض داروها و واکسن ثبت شود.

وى تصریح کرد: افرادی که به کرونا مبتلا شده‌اند تا پایان دوره بیماری نباید واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند چرا که پادتن کرونا در بدن این افراد در حال ساخت است و با پادتن واکسن آنفلوآنزا تداخل ایجاد می‌کند و پاسخ مطلوب از تزریق واکسن به‌دست نمى‌آید.

رئیس مرکز تحقیقات بیمارى‌هاى عفونى و گرمسیرى هرمزگان خاطرنشان کرد: مبتلایان به کووید19 تا هنگامی که هیچ علائمی نداشته باشند نباید واکسن را تزریق کنند که معمولاً این مدت برای بیماران بستری و دارای وضعیت وخیم تا یک‌ماه و برای سایر مبتلایان 3 هفته است.

دکتر داوودیان درباره اولویت تزریق واکسن براى کادر بهداشت و درمان اظهار کرد: واکسن آنفلوآنزا برای پرسنل بهداشت و درمان باید تزریق شود اما به‌دلیل کمبود و تقاضاى بالاى واکسن، برای پرسنلی که بیشتر با بیماران کرونایی در ارتباط هستند، تزریق صورت می‌گیرد.

 در سال جارى تقاضا براى واکسن آنفلوآنزا افزایش داشته است چرا که اپیدمى کرونا کماکان پایان نیافته است و خطر شیوع هر دو بیمارى خطرناک است؛ اما چنانچه مردم نتوانستند واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند تنها با رعایت سه اصل بهداشتى شست‌وشوی دست‌ها، استفاده از ماسک و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی قادر به پیشگیرى از ابتلا به هر دو بیمارى خواهند بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.