پنجشنبه, 1 آبان 1399 :: Thursday, 22 October 2020
 
کد خبر: 87508

شرایط غیرحضوری شدن کلاس درس یا تعطیلی مدارس بر اثر مشاهده موارد مشکوک

شرایط غیرحضوری شدن کلاس درس یا تعطیلی مدارس بر اثر مشاهده موارد مشکوک
معاونت بهداشت وزارت بهداشت در دستورالعمل خطاب به وزارت آموزش و پرورش وضعیت مدارس و کلاس‌های دارای افراد. مشکوک یا مبتلا به کرونا را مشخص کرد.
پایگاه خبری ریشه

علیرضا رئیسی معاون وزارت بهداشت خطاب به مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش درباره تعیین تکلیف کلاس‌ها و مدارس دارای دانش‌آموزان و معلمان دارای علائم عفونت تنفسی، آنفولانزا و یا مورد مثبت کرونا نوشت:

با توجه به ضرورت نحوه مدیریت صحیح کلاس‌ها و مدارس واجد دانش‌آموزان و معلمان مشکوک و مبتلا به بیماری تنفسی، آنفلوآنزا و یا مورد مثبت کرونا هستند موارد زیر را پیرو جلسه کمیته علمی اجرایی که در تاریخ اول مهر ماه سال جاری در وزارت بهداشت و با حضور اعضای کمیته علمی، مدیرکل سلامت وزارت آموزش و پرورش و مدیران ذیربط از حوزه مدیریت بیماریهای واگیر و سلامت جمعیت، خانواده و مدارس این معاونت تشکیل شد به استحضار می‌رساند:

الف. اگر در یک کلاس دانش‌آموزی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفلوآنزا یا مورد مثبت کرونا باشد آن کلاس دو هفته به صورت غیرحضوری برگزار شود.

ب. اگر در مدرسه‌ای در بیش از یک کلاس دانش‌آموزانی دارای علائم عفونت تنفسی، آنفلوآنزا یا مورد مثبت کرونا باشند آن مدرسه به مدت دو هفته کلاس‌های غیر حضوری خواهد داشت.

ج. اگر در محل اقامت معلم و دانش‌آموز فرد بیماری که دارای علائم تنفسی، آنفولانزا یا مورد مثبت کرونا وجود داشته باشد دانش‌آموز و معلم به مدت دو هفته نباید در محل کار حضور پیدا کنند.

د. اگر معلم اختصاصی در دوره ابتدایی دارای علائم تنفسی آنفلوآنزا یا مورد مثبت کرونا باشد کلاس او به مدت دو هفته باید غیر حضوری تشکیل شود.

ذ. در خصوص معلمان چرخشی مانند دبیران مقطع متوسطه اول و دوم اگر معلم دارای علائم تنفسی، آنفلوآنزا یا مورد مثبت کرونا باشد آخرین کلاس‌هایی که معلم طی سه روز گذشته در آن حضور داشته است به مدت دو هفته غیرحضوری تشکیل خواهد شد.

 مهرزاد حمیدی معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نیز خطاب به استان‌ها نوشت: نامه معاونت بهداشت وزارت بهداشت در خصوص تعیین تکلیف وضعیت تحصیلی کلاس‌ها و مدارس دارای افراد مبتلا از جمله دانش‌آموز و همکار جهت استحضار و هماهنگی مقتضی ارائه می‌شود.

مستدعی است ضمن توجه به مفاد پروتکل، بازگشت به کار شاغلین مبتلا به کرونا موضوع بند بازتوانی در شاغلین با سابقه کووید 19 پروتکل بازگشایی مدارس، فرم پیوست به صورت ماهانه تکمیل، تایید و تا پنجم ماه بعد به این دبیرخانه ارسال شود.

ویروس کرونا , وزارت آموزش و پرورش ,

ویروس کرونا , وزارت آموزش و پرورش ,

 

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.