شنبه, 3 آبان 1399 :: Saturday, 24 October 2020
 
کد خبر: 87501

کاهش ۲۸ درصدی بارش در حوضه خزر

کاهش ۲۸ درصدی بارش در حوضه خزر
سال آبی جدید با بارش کمتر از میانگین بارش در سال های گذشته آغاز شده است.
پایگاه خبری ریشه

بررسی آمار بارش در حوضه های آبی،حکایت از کاهش بارش در تمام نقاط کشور نسبت به میانگین سال گذشته و  آمارهای بلند مدت دارد.

آخرین وضعیت بارش‌ها در سال آبی جدید نشان می‌دهد که از ابتدای سال آبی تا ۹ مهر ۹۹ ارتفاع بارش‌ها در کل کشور به ۰.۷ میلیمتر رسیده است.
این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل بالغ بر ۰.۶ میلیمتر بارش در حوضه‌های آبریز اصلی به ثبت رسیده که کاهش ۵۷ درصدی را نشان می‌دهد، و نسبت به درازمدت ۵۲ ساله با کاهش ۴۸ درصدی روبرو بوده است.

کاهش ۲۸ درصدی بارش در حوضه آبریز خزر

بررسی‌ها نشان می‌دهد که در حوضه آبریز خزر ارتفاع بارش‌ها به ۳.۱ میلیمتر رسیده که نسبت به بارش‌های سال گذشته با کاهش ۲۸ درصدی و نسبت به دراز مدت کاهش ۶۲ درصدی داشته است.
در این بین حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان با ۰.۲ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با کاهش ۵۴ درصدی و نسبت به دراز مدت کاهش ۵۲ درصدی داشته است.
حوضه آبریز دریاچه ارومیه از ابتدای سال آبی با ۰ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۱۰۰ درصدی و نسبت به دراز‌مدت کاهش ۱۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است.
حوضه فلات مرکزی در مدت مورد بررسی با ۰.۲ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۳۲۶ درصدی و نسبت به دراز مدت ۵۱ ساله با کاهش ۳۱ درصدی روبرو بوده است.

کاهش ۱۰۰ درصدی بارش در حوضه مرزی شرق

حوضه مرزی شرق نیز با ۰ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته کاهش ۱۰۰ درصدی و نسبت به دراز مدت کاهش ۱۰۰ درصدی را به ثبت رسانده است.
حوضه آبریز قره قوم نیز از ابتدای سال آبی جاری با ۵.۲ میلیمتر بارش نسبت به سال گذشته با افزایش ۶۵۱۹ درصدی و نسبت به دراز مدت افزایش ۴۹۷ درصدی را به ثبت رسانده است.
 
کاهش ۲۸ درصدی بارش در حوضه خزر
 
منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.