شنبه, 3 آبان 1399 :: Saturday, 24 October 2020
 
کد خبر: 87492

رفع تصرف بیش از ۲۹ هکتار از اراضی ملی در هرمزگان

رفع تصرف بیش از ۲۹ هکتار از اراضی ملی در هرمزگان
رییس کل دادگستری استان هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۲۹ هکتار از اراضی ملی در منطقه توکهور هشتبندی این استان خبر داد.
پایگاه خبری ریشه

علی صالحی رییس کل دادگستری هرمزگان در خصوص اقدامات انجام شده به منظور حفاظت از اراضی ملی در استان، اظهار داشت: در راستای حفظ حقوق عامه و صیانت از بیت‌المال با دستور مقام قضایی از مساحتی بالغ بر ۲۹ هکتار از اراضی ملی در منطقه توکهور هشتبندی استان هرمزگان رفع تصرف شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به سیاست‌های ابلاغی در دوره تحول دستگاه قضایی و در راستای احقاق حقوق عامه به استناد تبصره ۱ ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، این زمین‌ها با دستور مقام قضایی و توسط یگان حفاظت شهرستان میناب اعاده شده است.

رییس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین با تأکید بر لزوم برخورد قاطع قضایی با متصرفان اراضی ملی یادآور شد: متخلفان برابر قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرند و با قلع و قمع ساخت و ساز‌های غیرمجاز، اراضی ملی که متعلق به عموم است از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ می‌ماند.

این مقام قضایی خاطر نشان کرد: مشارکت و هم افزایی همه دستگاه‌ها و اطلاع رسانی مردمی امکان برخورد به موقع با متصرفان را فراهم می‌کند و به همین منظور دستگاه قضایی استان هرمزگان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارشات مردمی در این خصوص است.

شایان ذکر است: شهر هشتبندی در ۶۵ کیلومتری میناب واقع گردیده و با استان کرمان از طریق شهرستان منوجان هم‌مرز است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.