شنبه, 3 آبان 1399 :: Saturday, 24 October 2020
 
کد خبر: 87474

نصف ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است

نصف ظرفیت مخازن سدهای کشور خالی است
در شروع سال آبی جدید میزان ذخایر آب در سدها به ۲۷ میلیارد و ۶۶۰ میلیون مترمکعب رسیده که با این اوصاف حدود نیمی از مخازن سدهای کشور پر و نیمی خالی است.
پایگاه خبری ریشه

طبق آخرین گزارش رسمی دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت مدیریت منابع آب ایران که مربوط به آمار بهره‌برداری از سدهای مخزنی کشور تا تاریخ 28 شهریورماه سال جاری است، ظرفیت کل مخازن سدها بر اساس آخرین هیدروگرافی 50 میلیارد و 500 میلیون مترمکعب است و درصد پرشدگی سدها 55 درصد است.

کل ورودی آب از ابتدای مهرماه 98 تا 28 شهریورماه 99 (سال آبی 98-99) برابر با 55 میلیارد و 780 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به ورود 89 میلیارد و 140 میلیون مترمکعبی مدت مشابه سال آبی قبل از آن، شاهد کاهش 37 درصدی ورودی آب به مخازن سدهای کشور بودیم.

همچنین به تبع کاهش میزان ورودی به سدهای کشور، خروجی آب از سدها نیز با کاهش قابل توجه مواجه بوده به طوری که در این مدت 56 میلیارد و 480 میلیون مترمکعب خروجی آب از سدهای کشور را شاهد بوده‌ایم که در مقایسه با خروجی 80 میلیارد و 200 میلیون مترمکعبی آب در مدت مشابه سال آبی قبل از مخازن سدهای کشور، شاهد کاهش 30 درصدی در این بخش هستیم.

آخرین وضعیت سدهای کشور نشان می دهد که در شروع سال آبی جدید میزان ذخایر آب در سدها به 27 میلیارد و 660 میلیون مترمکعب رسیده که با این اوصاف حدود نیمی از مخازن سدهای کشور پر و نیمی خالی است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.