پنجشنبه, 1 آبان 1399 :: Thursday, 22 October 2020
 
کد خبر: 87360

پیشنهاد فرمانده کل سپاه به حاضران در جنگ برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس

پیشنهاد فرمانده کل سپاه به حاضران در جنگ برای جلوگیری از تحریف دفاع مقدس
فرمانده کل سپاه تاکید کرد: برای اینکه تحریف فرهنگ دفاع مقدس اتفاق نیفتد، بهتر است که همه فرماندهان و کسانی که در جنگ حضور داشتند، هر آنچه را به چشم دیدند، بازنویسی کنند.
پایگاه خبری ریشه

سردار سرلشکر حسین سلامی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به چهلمین سالگرد هفته دفاع مقدس در پاسخ به این سؤال که چگونه می‌توانیم جلوی تحریف دفاع مقدس را بگیریم، گفت: همیشه کسانی وجود دارند، کلمات را از موضع خودشان جدا کنند.

وی افزود: داستان‌ها را به گونه دیگری تعریف و آن را بیان می‌کنند، برای اینکه نسل‌ها منحرف شود و افتخارات گذشته در پرده‌هایی از ابهام باقی بماند.

سینه‌های فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس سرشار از خاطرات واقعی از آن دوران است

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: الحمدالله فرماندهان و رزمندگان دوران دفاع مقدس هنوز زنده هستند و سینه‌هایشان سرشار از خاطرات واقعی از آن دوران است.

سلامی تأکید کرد: برای اینکه تحریف فرهنگ دفاع مقدس اتفاق نیفتد، بهتر است که همه فرماندهان و کسانی که در جنگ حضور داشتند، هر آنچه به چشم دیدند را بازنویسی کنند.

جمع‌آوری خاطرات دفاع مقدس می تواند از تحریف جلوگیری کند
فرمانده کل سپاه افزود: این خاطرات وقتی جمع شود، می توانیم از تحریف‌ها جلوگیری کنیم ولی این واقعیت وجود دارد، جنگ بین واقعیت و مجاز، جنگ بین حق و باطل است، یعنی آن کسی می‌خواهد واقعیت مجازی بسازد و به جای واقعیت حقیقی آن را جا بیندازد.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این داستان همیشه ادامه دارد، جنگ بین حق و باطل، جنگ بین تحریف و واقعیت است.

خورشید حقیقت پشت هیچ ابری نمی‌ماند
وی تأکید کرد: منحرف کردن هر واقعیتی از مسیر خود تحریف است و همیشه وجود دارد، اما خورشید حقیقت پشت هیچ ابری نمی ماند.

سلامی اظهار کرد: همان‌طور که حقیقت امام حسین(ع) هر روز که زمان می‌گذرد به رغم همه تلاش‌ها برای تحریف آن واقعه بزرگ، روشن و درخشان باقی ماند، دفاع مقدس هم همین‌طور باقی خواهد ماند.

سالروز شروع نبرد نابرابر رژیم بعث عراق علیه جمهوری اسلامی ایران، آغاز هفته‌ی دفاع مقدس است و مهم‌ترین خطری که  این دفاع ارزشمند را تهدید می‌کند، خطر تحریف است.

منبع: خبرگزاری میزان
انتهای پیام

افزودن دیدگاه جدید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.